Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Kanadai magyarok

» Új hozzászólás írása

Judit, 2018-03-03 15:56:42

Kedves Torontói Magyarok!

Segitseget szeretnek kérni Tőletek !

Irorszagban elek ,tobb mint 1o eve,a fiam es a barátnője ,aki ir állampolgár ,ugy döntöttek ,hogy ki költöznek Torontóban,ez meg is tortent 3 hete.A lánynak természetesen van munkavállalói vízuma a fiamnak (24 éves)sajnos nincs ,amiben a segítséget kérnem az ha vki tudna munkat ajánlani ,vagy olyan céget aki szponzoralna ,hogy o is megkapja a lehetőséget a munkavállalási vízumra 

Az e-mail címem :jh50367@gmail.com

Köszönettel Judit

 

Judit, 2018-03-03 15:46:29

Kedves Torontói Magyarok!

Segitseget szeretnek kérni Tőletek !

Irorszagban elek ,tobb mint 1o eve,a fiam es a barátnője ,aki ir állampolgár ,ugy döntöttek ,hogy ki költöznek Torontóban,ez meg is tortent 3 hete.A lánynak természetesen van munkavállalói vízuma a fiamnak (24 éves)sajnos nincs ,amiben a segítséget kérnem az ha vki tudna munkat ajánlani ,vagy olyan céget aki szponzoralna ,hogy o is megkapja a lehetőséget a munkavállalási vízumra 

Az e-mail címem :jh50367@gmail.com

Köszönettel Judit

 

Kálmán, 2018-02-12 17:32:18

 

_p class="MsoNormal"_Tisztelt Torontói Magyarok!

_p class="MsoNormal"_1989 és 1993 közötti években Kanadában, Torontóban éltem. Kétakkori, közeli ismerősöm, _strong__em_barátom jelenlegi elérhetőségét keresem_/em__/strong_._strong_(e-mail cím, ; telefonszám_/strong_).

_p class="MsoNormal"_Sajnos csak 25 évvel ezelőtti címük van meg, - melyet az alábbiakbanmegadok.

_p class="MsoNormal"_A keresett személyek neve és akkori címe:

_p class="MsoNormal"__strong__em_BOGYÓ RÉKA_/em__/strong_

_p class="MsoNormal"_CANADA, TORONTO

_p class="MsoNormal"_131 Westbourne AV

_p class="MsoNormal"_Scarborough ONT.

_p class="MsoNormal"_M1L 2Y8.

_p class="MsoNormal"_ 

_p class="MsoNormal"__strong__em_VEZÉR ZOLTÁN_/em__/strong_

_p class="MsoNormal"_CANADA, TORONTO

105 Izabella str. 219. apt. ONT.

_p class="MsoNormal"_Segítő válaszukban bízva, ismeretlenül is  üdvözlöm aKanadai Magyarság itt megszólított címzettjeit:

Tisztelettel: Medgyesi Kálmán

 _u_elektronikus elérhetőség_/u_: medgyesi.margit@gmail.com

 

 

 

Nick, 2018-02-02 03:08:25

Sorry javítom magam....

 

Látom kettős állampolgár vagy :)

 

Vannak oldalak ahol tudsz infot szerezni lakásról stb....

 

Kijiji,Letgo   vagy a gugliba keress rá a for rent in Canada

 

Sajnos nagyon megemelkedtek a ház bérlési árak....Egy alapszínvonalú building ami 1 vagy 1,5 szobás minimum 1000$....A családi házak  , whole house kb 2100-tól felfelé,  upstairs lakás 1600$-tól vannak....Gondolom basementbe nem akartok menni.....(szörnyű).....

 

Találnotok is nehéz lesz mert a tulajok 90%-a kér munkáltatói igazolást,credit check ....stb....

 

 

Nick 

 

, 2018-02-02 02:57:10

Szia Kriszta

 

Sajnos nagyon nehéz itt Kanadában maradni.

Attól is függ,h menekültként jönnétek vagy mint sima munkavállaló.....

Az utóbbi pontozásos rendszer alapján működik......

 

Nick 

Christa, 2018-01-22 13:56:57
Dear Linda! Thanks:D
Linda, 2018-01-07 19:18:38

To Krisszztina,

https://www.kijiji.ca/b-real-estate/gta-greater-toronto-area/c34l1700272

Kriszta, 2018-01-07 18:56:00

Kedvess torontói Magyarok!

 

Ebben az évben (2018) szeretnénk kiöltözni családommal Torontóba. Én kettős állampolgár vagyok, két gyermekem is kettős, férjemet meg szponzorálom majd.  Most intézzük a papírokat.

Szeretnék segítséget kérni lakás vagy ház rész bérlésben. Van egy olyan honlap mint itthon (ingatlan.com)? Linket kérnék szépen.

Érdekelne továbbá az is, hogy melyek a legjobb körzetek családok részére, ahol van iskola meg óvoda is. Nem magán érdekel.  Elsősorban ott vennénk ki egy kis lakást vagy házat.

Megtaláltam a Magyar iskolát is, ez szuper!

 Minden hasznos információnak örülnék!

 

 

Köszönettel:

 Miklósi Krisztina 

 

Runner, 2018-01-04 17:40:12

Kedves kanadai Magyarok !

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Az idén májusban szeretnék futni a torontói maratonon.Régi vágyam ez,és először kelnék át az óceánon. A verseny honlapját már átnéztem,igazából az eltévedés a legnagyobb gond,amivel szembe kell néznem,ráadásul a rajt,és a cél nem egy helyen lesz,így a verseny után egy idegen környezetből kell a szállásomra találnom.Nincs még lefixálva semmi,ha valakinek volna valami lehetősége  kicsit segíteni,az nagyon jól jönne.

üdv  itthonról

 

Nagy György 

Istvan, 2017-12-12 22:11:52

Sziasztok,

Kanadai orokosodesi joggal kapcsolatban szeretnek informaciot kapni,ha valakinek esetleg van tapasztalata ebben a temaban...sajnos nem nagyon talaltam hasznalhato informaciot. A mult honapban meghalt a nagymamam testvere( kanadai allampolgar), volt vegrendelet, az ugyved fel is olvasta a temestes utan nem sokkal. Az ingatlan resze tiszta is volt,de nem sok szo esett a bankszamlakrol...tobb,mint egy honap elteltevel meg mindig nem jeletkezett az ugyved, mi azt gondoltunk,hogy kapunk majd egy reszletes zaro egyenleget minden szamlarol, de ez meg nem tortent meg.

Ha esetleg valakinek van tapasztalata vagy esetleg tudja,hogy zajlik egy ilyen orokosodesi eljaras canadaba es megosztana velem,azt elore is koszonom.

email cimem: istvanpenzes@rocketmail.com

elore is koszonom

Rachel, 2017-11-30 21:14:41

 

Kedves Kanadában Élő Magyarok, 

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. 

Párommal azon gondolkodunk hogy kimegyünk dolgozni. 

Az lenne a kérdésem hogy mire van szükség ahhoz kinn dolgozhassunk, és hogy esetleg van-e egy pár hasznos tanácsotok számunkra. 

 Egyenlőre Toronto van megcélozva, én jókat olvastam róla, de szívesen fogadom a tapasztalatokat. 

 

 

Előre is köszönöm. 

 

Üdvözlettel

Rachel

Jocó, 2017-11-28 13:25:34
Sziasztok.szeretnék kimenni dolgozni és ebben szeretnék segítséget kérni .ács a szakmám de minden munka érdekelne .38 éves vagyok.ha bármi lehetöség adódik érdekelne.
Kata, 2017-10-01 08:14:23
Kedves Torontói Magyarok! 12 éves fiam nyert kettő darab repülő jegyet az Air Canada társaságtól, ezekkel október 7.-én du a Pearson T 1 terminálra 16,30 kor érkezem. lakni Best Western Plus Bramton hotelben fogunk egy hétig, számlánk  előre fizetve. Egynapos kirándulás a Niagara vízeséshez- fizetve. A városban való tájékozódás és a látni valók ajánlásában keresnék olyan, némi szabad idővel rendelkező segítőkész egyént vagy nyugdíjas házaspárt akik segítenének a tájékozódásban - mivel látom, hogy Toronto hatalmas. Sajnos angolul nem beszélek, anyagi terhet nem jelentenék, nagyon szívesen közlekedem busszal, egy két napot a Hopp- on város nézéssel is eltöltenénk. Bár néztem a térképet és a busz járatokat szükségem lenne helyi segítségre a kalauzolásban. Cserében szívesen viszek Magyarországról, ha valami hiányzik és nem tiltott. Facebook elérhetőségem Kata Karácsony, email: kata_0908@freemail.hu tel:+36- 30-232-09-77. Segítségüket előre is köszönöm! Kata
Tulipa, 2017-09-18 14:59:30

Kedves Linda,

 

nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget. Felhívtuk őket, sikerült megtudni mindent. 

Linda, 2017-09-15 14:05:45

Tulipa-nak

GOOGLE-ba beirni:  Kanadai nagykövetség Budapest

Az elso talalat lesz az amit keres.

Halotti anyakonyvi kivonat + kanadai utlevel, munkaidido alatt magyarul is beszelnek.

Linda

Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada