Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Kanadai munka

» Új hozzászólás írása

Linda, 2010-05-26 23:41:29
Kedves "gygyu24"

Ha nem is minden mondatara, de ami "izgalmasabbnak" latszott, itt van egy lehetseges valasz a sok kozul:

"..Szeretnek ideiglenes munkavallaloi engedelyt kerelmezni" -->> ez a leendo munkaltatoja kerelmezi Onnek.

"..Valaki magyarazza el,megis hogyan lehet innen,kanadan kivulrol munkat talalni???" -->> ha nem egyetemi tanar, urhajos, hires zenesz, atom-kutato vagy ilyesmi, akkor SEHOGY !!!

"...Ez egyszeruen keptelensegnek tunik!" -->> evente vagy 100,000-en jonnek "work permit"-el, nekik nem keptelenseg.

Itt egy "uzleti ajanlat" az On szamara: ha oszinten megmondja, itt az internet nagy nyilvanossaga elott, hogy evente vagy 100,000 embernek miert "mukodik" ez a rendszer es On miert tartja "keptelensegnek", akkor en leirom Onnek azt az egyszeru 3-4 lepest, amit-, es ahogyan tennie kellene, hogy Onnek is "mukodjon" ez a rendszer.

Nos mi a valasza?

"..Itt mukodik a dolog,hogy kijovok eloszor es aztan keresek munkat, szemelyesen, miutan megerkeztem" -->> itt is mukodik egy kis modositassal.

"..Kerdezem en:ha megpalyazok egy baros munkat Kanadaban,akkor mennyi eselyem van arra,hogy pont engem,egy Angliaban tartozkodo szemelyt fognak felvenni?" -->> kerdezem en IS: ha Onnek lenne egy bar-ja vagy valami ilyesmi, On felvenne egy "sotet lovat" a tengeren tulrol? Nem tudja, hogy kit-, mit kap..!!!

"..megis mennyi esely van arra,hogy en munkat kapjak,amit innen,Angliabaol palyaztam meg?" -->> SEMMI !!!

"..A leendo munkaltato ajanlolevele nelkul eselyem sincs ideiglenes munkavallalasi engedelyt kapnom" -->> IGY VAN !!!

"..Szamomra ez teljesen abszurd" -->> Szamomra NEM AZ !!!

Szivelyes udvozlettel: Linda
gyugyu24, 2010-05-25 13:06:50
Sziasztok!Ellatogattam a cic.gc.ca nevezetu weboldalra.Talaltam nagyon sok hasznos informaciot,de egy valamit nem ertek.Szeretnek ideiglenes munkavallaloi engedelyt kerelmezni.Valaki magyarazza el,megis hogyan lehet innen,kanadan kivulrol munkat talalni???Ez egyszeruen keptelensegnek tunik!En Angliaban dolgozom es dolgoztam kb harom even keresztul,mint baros,felszolgalo.Itt mukodik a dolog,hogy kijovok eloszor es aztan keresek munkat,szemelyesen,miutan megerkeztem.Kerdezem en:ha megpalyazok egy baros munkat Kanadaban,akkor mennyi eselyem van arra,hogy pont engem,egy Angliaban tartozkodo szemelyt fognak felvenni?Megis mennyi esely van arra,hogy en munkat kapjak,amit innen,Angliabaol palyaztam meg?A leendo munkaltato ajanlolevele nelkul eselyem sincs ideiglenes munkavallalasi engedelyt kapnom.Szamomra ez teljesen abszurd.Kerek valakit,segitsen!Koszonom
Gabor, 2010-05-19 18:53:36
Kedves "ferike"

On szinte azonnal a "szivem csucske" lett, az en eredeti szakmam is esztergalyos....szoval...udvozlom "kollega"..!!!

Kanadanak egetoen szuksege van jolkepzett, szorgalmas, legalis, adofizeto munkaerore, ez NEM KERDES! A kerdes az, hogyan tudja megvalositani az elgondolasat? Van valami terve is, talan...?...vagy csak "kiallt itt a sarokra" es az elso hivasra "ugrani" fog?...szoval a kerdes, hogyan...?

Legalisan munkat-vallalni Kanadaban tobb modon is lehetseges, errol olvashat az interneten a kanadai Kormany hivatalos oldalan.

Biztos vagyok abban, hogy meg sem kiserelte elolvasni az elozo leveleket, ez pedig CSALODASHOZ VEZETHET !!!
Kerem, hogy "tanulmanyozza" az elozoekben leirtakat, beleertve a "Letelepedes" forumot is. Azutan johetnek a kerdesei, ha "jol" kerdez" JO valaszt fog kapni tolem, IGEREM!!!

Sziveleyes udvozlettel: Gabor
ferike, 2010-05-19 18:48:52
odeszu te kint élsz kanadában???milyen kint??pontosan hol laksz??kérlek írj az emial címemre:magdalena81@citromail.hu Tony
ferike, 2010-05-19 18:26:20
sziasztok én egy 29 éves fiatal apuka vagyok és szakmám esztergályos és kiszeretnénk meni a kis családommal kanadába lakni.Segítsetek hogy megy ez az egész??van munka?hogy jutok ki?Sűrgős lenne mert fontos hogy minél hamarab kimenyünk.Ide írjatok:magdalena81@citromail.hu írjatok és segítsetek.
Linda, 2010-05-19 00:31:31
Kedves Peter-23,

Kanada NEM tagja az Europai Unio-nak, ezert nem lehet "csak ugy" bejonni mint 1980-korul, vizum-mentesseg ellenere sem. A "magyar" utlevel ma mar egy valodi "voros poszto", honfitarsaink tettek erte...

Hogyan mukodik a belepes Kanadaba ma, a szigoritasok kezdetekor, amikor a magyar "trukkozok" miatt bezarulnak a kiskapuk es atalakitjak a kanadai menekult-ugyi torvenyt. IGEN kedves Peter, a magyarok miatt!

"Rabositott levele" 2010-05-12, 04:27 AM
http://canadahun.com/forum/showthread.php?t=3612&page=909

Egy level (blog) a menekultugy atalakitasarol (folyamatban van):
http://hellokanada.blogspot.com/

Kapcsolat a magyarokkal:
pl. gyere csak, mi mindent elintezunk, so'se aggodj..!!! DE AGGODJON..!!!

Cikk Hamilton, Ontariobol:
http://www.origo.hu/itthon/20100401-riport-paparol-a-kanadaba-kivandorolt-csalad-es-a-csicskasok-nyomai.html

Munkavallalas: Lehetseges legalis munkat vallalni Kanadaban, de mas az eljaras mint az EU-ban.

Lehetseges Kanadaban tanulni is, egyben kotott oraszamban dolgozni is (es NEM forditva) ahogyan On irta.

"segiteni" - Keresgeltem a Thesaurus-ban (szoszedet, ez magyarazza a szavak ertelmet) de ennel a szonal csak egy ures oldalt talaltam a "fejzet" alatt, tehat ez a szo ma mar nincs hasznalatban.

Es vegul, minden informaciora szuksege lenne, nos ITT VAN:
http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

Igaza van, kedves Peter, evente tobb szazezren jonnek legalisan Kanadaba tanulni, dolgozni, bevandorolni, akkor minek ijesztgetem? Ez rogton kiderul, amikor valaszol a kovetkezo kerdesre.

...szoval a kerdes, Kedves Peter, ugye On nem tud lovagolni? (ez itt nem vicc, varom a valaszat).

Szivelyes udvozlettel:

Linda
Coquitlam, B.C
Peti22, 2010-05-18 15:00:58
Peti22
Sziasztok, en most szeretnek kiutazi Kanadaba
s szeretnek kapcsolatba kerulni az ottan magyarokkal
es szeretnek ott munkat talalni
es egyben tanulni
aki segiteni tudna irjon nekem
minden informaciora szuksegem lenne
Csicsay22@gmail.com
MSN:riquelme870922@hotmail.com
ildiko, 2010-04-21 03:20:19
Sziasztok! Montrealban vagyok es bentlakasos live-in cargiver munka erdekelne. Idosgondozas, betegapolas. Ha valakinek van ilyesmi ismeretsege kerem irjon. Kozepkoru no vagyok.
csabi, 2010-04-19 00:15:13
Kedves Linda!
Latom,hogy on egy joakaratu ember,mert sokaknak tanaccsal szolgal.
Egyébként masodszor vagyok Montrealban.Akinek az Isten megadja,hogy ellatogathat Kanadaba,annak szivbol ajanlom,hogy nézze meg a Niagara vizesést.
Udvozlettel Ville S.t Laurentbol
Linda, 2010-04-17 14:17:31
Jo reggelt Csaba (Montrealban),

Vendegkent (turista) jott Montreal-ba vagy bevandorolt?

Ha az elso, erezze jol magat, Quebec gyonyoru!!

Ha a masodik eset, milyen kategorias jogositvanya van?

Udvozlettel: Linda
csabi, 2010-04-17 03:51:27
Sziasztok,Montrealban vagyok a nénikémnél,ha valaki tudna nekem barmilyen munkat ajanlani ,azt megkoszonném.
Elérhetoségem:csabatarcsa@citromail.hu
Linda, 2010-04-13 23:23:23
Kedves "lewike" --> Levente,
Mint roman allampolgar az EU-nak is polgara. Hiszem azt, hogy OTT is talalhat kedvere valo TORVENYES munkat. Ami Kanada-t illeti jo tudni, hogy NEM TAGJA az EU-nak, tehat MAS szabalyok "mukodnek". Kerem NE ajanlkozzon fel, hogy Ont is "lehuzzak" es kihasznaljak mint mas tarsait.

Nezze meg a kanadai munkavallalas felteteleit ITT:
http://www.cic.gc.ca/english/work/index.asp

EZ MUKODIK es LEGALIS!!!!

Udvozlettel: Linda
Linda, 2010-04-13 23:15:01
Kedves "Grófo" --> Zoltán a "puskapor-tarolo-foldszint-1-bol"
Rossz helyen "kopogtat", Kanadaban legalis munkat kapni konnyebb mint "kerulo utakat" hasznalni. Tovabba peldatlan modon kiszolgaltatott helyzetbe kerulhet se' perc alatt es a kiutasitasrol, kitiltasrtol most nem is beszeltunk.
Szoval, jojjon be az "ajton", meglatja MUKODIK!!!
Udvozlettel: Linda
lewike, 2010-04-13 18:37:32
Sziasztok, engem is erdekelne egy Kanadai munka asztalos az en szakmam de barmijen belso munka erdelekne,irjatokha tudtok valamit
elerhetosegem: hadisanlevente@yahoo.com
grófo, 2010-04-06 10:47:11
Sziasztok szakács vagyok és szeretnék kanadába dolgozni ha van akkor magyar Konyhán segitsetek köszi Grófo .06304409874
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada