Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Letelepedés Kanadában

» Új hozzászólás írása

Linda, 2010-04-04 16:25:14
edves Erika!

Hamilton, Ontario a terkepen, hogy ugyan arrol a varosrol "beszeljunk":
----------------------------------------------------------------------
http://www.mapquest.com/maps?city=Hamilton&state=ON&country=CA&latitude=43.26099&longitude=-79.888451&geocode=CITY

Magyarok Hamilton, ONT-ban:
---------------------------
http://www.origo.hu/itthon/20100401-riport-paparol-a-kanadaba-kivandorolt-csalad-es-a-csicskasok-nyomai.html

Tovabba....:
---------------
Eredeti cikk a The Hamilton Spectator-bol 2010.03.20-an:

http://www.thespec.com/News/Local/article/740257

Javasolom, hogy "kuzdje" at magat az angol nyelvu szovegen is, ERDEMES...!!!
Atvett forditas(ok) es tovabbi cikkek:
--------------------------------------
http://hvg.hu/velemeny/20100321_kivandorlas_kanada_roma_emberkereskedo

http://index.hu/bulvar/2010/03/22/magyar_romak_hasznalnak_ki_magyar_romakat_kanadaban/

http://napikaki.blogter.hu/407186/kanadaban_is_folytatjak_a_csicskatartast_a_hatosagok_elol_menekult_katranyosok

http://kuruc.info/r/35/57107/

...itt a cikk utolso bekezdes lehet erdekes:
http://ciganybunozes.blog.hu/2010/03/22/magyar_romakat_hasznalnak_ki_magyar_romak_kanadaban

http://bombahir.hu/kuelfoeld/amerika/1491-cigany-csicskatartas-mar-kanadaban-is

Magyar Radio - Kossuth:
http://www.mr1-kossuth.hu/hirek/magazin/magyar-emberkereskedok-utan-nyomoznak-kanadaban.html

Idezet:
---------
Kozák János, az Országos Cigány Kisebbségi Önkormányzat elnökhelyettes nyilatkozta:
“Egy teljesen idegen országba kimenni nyelvtudás nélkül, szinte nincs is más lehetoség, mint a bunözés.”
Miutan beleptek Kanadaba, "belulrol" NEM lehet kezdemenyezni a bevandorlasi eljarast!!!
...es ez IGY VAN Magyaorszagon IS !!!...es mashol IS!!!
A menekult statusz:
-------------------
Ketto eve Magyar allampolgar NEM kapott menekult-statuszt Kanadaban.
Igaz, vannak itt olyanok, akiknek folyamatban van az ugyuk, de teljesseggel eselytelenek.

Udvozlettel: Linda
Erika 33, 2010-04-04 12:44:32
Kedves Linda!
Nagyon örültem amikor rábukkantam erre a topikra, és végigolvastam a válaszaidat.Én egy 33 éves nő vagyok 5 fiúgyermekem van és most terhes vagyok a 6. bababámmal.Két hónapja hogy elhatároztuk elhagynánk az országot mert innen nincs kiút és egy szebb jövőt szeretnénk a fiúknak.
Hamiltonba mennénk egy ismerősőn keresztül, és a férjem dolgozna kinnt, kezdő szinten beszéljük az angolt, ön szerint mennyi az esélyünk arra hogy az ország befogad minket és megkapjuk a letelepedést? nagyra értékelném a válaszát.
Előre is megköszönném ha hozzáfűzne még valamit a kis leírásomhoz..............Erika
Linda, 2010-04-03 20:29:52
Minden Kedves levelezonek kivanok

Kellemes Husveti Unnepeket !
-----------------------------------------

Linda
Coquitlam B.C.
Linda, 2010-03-25 15:19:39
Kedves Fejes Laszlo!

Nem konnyu a HELYES valaszt megadni az On levelere.
Ha a felvetett 3 kerdesere adok JO valaszt, akkor azt
az "erzest" kelthetem Onben, hogy jo uton jar a
kanadai bevandorlasuk ugyeben, es tenyleg "csak"
ezek a "technikai" kerdesek maradtak megoldatlanul.
De ez NEM IGAZ!!!

Ezert a valaszom tobb reszbol all, mert nem kivanok
"elugrani" a felvetett kedesek elol, de felrevezetni
sem akarom azzal, hogy hagyom magam "vezetni" az On
kerdesei altal....

...szoval, az elso valasz....

1) Ha angol-nyelvu reszre kivannak jonni, szukseges a legalabb "tarsalgasi" szintu tudas
2) OTTHON tartsak meg a gyunyoru anyanyelvunket, de a "kinti" eletben az angol "dominal"
3) Tudja...DE...NEM azonnal....

...szoval, a masodik valasz....

A ketto levelebol az a "kep" bontakozott ki elottem, hogy On(Onok)
kedves, nagyszeru emberek, "akik" meghoztak egy sulyos dontest, az
otthon, a haza elhagyasat....minel elobb...
Szomoru ez, de Onok nincsenek ezzel egyedul...sajnos...

Azt latom, hogy a gondolatai igen csak elore jarnak,
de On nem tudhatja meg, hogy a bevandorlas nem csak egy dontest
koveto "cselekves", hanem egy FOLYAMAT, amihez kell egy kis
turelem, tervezes, ido a "kivitelezesre"....szoval nem lehet
par "technikai" kerdesre leegyszerusiteni a megvalositasat...

Amint latom a dontest mar meghoztak, most jon a "tajekozodas",
hol, mit, hogyan kell tenni a kivant cel elereseert?

Bar mar masok is leirtak, itt a "kezdopont":

http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

Napokat, ha kell egy-ket hetet szanjon arra, hogy az Onokre
vonatkozo reszeket felfedezze, megertse es alkalmazza.

Ez az ido arra is alkalmas, hogy Kanadarol "melyebben" tajekozodjon.

Udvozlettel: Linda
Laci, 2010-03-25 09:35:55
Kedves Linda!

Igen, olvastam a hozzászólásokat -az önét is-, valójában sok mindenre meg van benne a válasz. Én három nagy problémát látok
1. az angol nyelvtudás- lehet esetleg úgy is dolgozni valahol, esetleg magyarlakta településen, átmenetileg, hogy majd ott kerekedjen ki a nyelvtudásunk?
2. a gyerekek kicsik, tudnak e ott magyar nyelvü ( vegyes nyelvü) iskolába
járni?
3. a szakmámat tudnám e folytatni-esetleg igény is lenne rá-, persze csak nyelvtudással?

Köszönettel Fejes László
Linda, 2010-03-24 14:45:59
Kedves Fejes László,

Mielott egyike lennek azoknak, akik valaszolnak,
szeretnem megtudni, hogy vegig olvasta-e ezt
a nem tul hosszu topic-ot?

Udv: Linda
Laci, 2010-03-24 08:49:17
Kedves kanadai Magyarok!

38 éves, főiskolát végzett fiatalember vagyok. Jelenleg mentőtisztként - ez a külföldi paramedicnek felel meg, de jóval többkompetenciával, gyógyszerelési lehetőséggel - dolgozom az Országos Mentőszolgálatnál. Nős, 2 gyermekem van 8 ill. 4 évesek. Ugy látom, lassan ideje elgondolkodni, érdemes e Magyarországon tovább megszakadni, mellékállásokat, éjszakai, hétvégi ügyeletet bevállalni, csak azért hogy a lakáskölcsönt és a kocsit ki tudjam fizetni. Katasztrófa ami itthon van bérek szintjén, kiemelve a mi fizetésünket. A munkám során ha kell szülész, belgyógyász, sebész, ideggyógyász meg minden féle vagyok, attól függően ki a beteg. Ezért itt 125 000 ft-o kapok havonta. Imádom a munkám, ez tartott eddig vissza, hogy ne lépjek valamit, de elegem van itthon mindenből, az országot " vezető " emberekből, a filléreskedésből.
Tahát az a kérdésem, elméletben van e arra lehetőség, hogy családostól kitelepüljünk, ott éljünk tovább. A munkámat szívesen végezném ott is tovább, bár az angol nyelvtudásom most még elég gyenge. Mégis mi a meglátásotok erről

Tisztelettel köszönönöm, várom a választ

Fejes László és cs.
Linda, 2010-03-24 03:16:52
Udvozlom "xunkika",

Probalok reszletesen valaszolni:
--------------------------------------------
"...en csak informaciot szeretnek kerni kanadaval kapcsolatban." -> ketto helyrol szerezhet hitelkes informaciot Kanadaval kapcsolatban.
1) a sajat noveretol, vagy...innen...
2) http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

"...Noverem mar tiz eve kint van. kint szuletett egy kislanya is.Csabit benunket ki." -> NE HIGYJEN SENKINEK, CSAK A SAJAT TAPASZTALATANAK!! A DONTEST EGYEDUL KELL !!!! MEGHOZNIA....

"...hogy kint el lehet helyezkedni..." -> aki AKAR, tud dolgozni.

"...ambar en a nyelvet meg nem beszelem" -> nyelvtudas nelkul NE induljon el !!!

"...A baratomal,a 15-eves fiamal es a beteg anyukamal mennek ki.." -> ...nehez "ugynek" latom....

"....Ambar tudok rola,hogy vizum kenyszerrel fenyegetik kanadat." -> en arrol olvastam, hogy Magyarorszagot "fentyegetik" az ujboli vizumkenyszer bevezetesevel....mellesleg, a latogato-vizumnak SEMMI KOZE a bevandorlas szabalyozasahoz!!!

"...hogy ha valaki tudja hogyan mukodik ez a menekult status irja meg nekem." -> masodik eve nem kapott MAGYAR allampolgar menekult statuszt Kanadaban.!!!

"...Termeszetesen dolgozni akarunk,nyilvan nem az allam nyakan elni." -> ez a mondat ellentmond az elozo mondatnak, nemi magyarazatot kivan.......

"...koszike,.." -> TUDOM a "koszike, "bocsika" eredetet es VALODI jelenteset, koszonom, NEM kerem...!

"... irjon az email cimemre: www.xunkika@citrommail.hu" -> ezt az e-mail cimet nem sikerult "megfejteni"......

Udv: Linda
xunkika, 2010-03-23 16:55:31
Udvozlok mindenkit,en csak informaciot szeretnek kerni kanadaval kapcsolatban. Noverem mar tiz eve kint van. kint szuletett egy kislanya is.Csabit benunket ki,hogy kint el lehet helyezkedni ambar en a nyelvet meg nem beszelem.A baratomal,a 15-eves fiamal es a beteg anyukamal mennek ki.Ambar tudok rola,hogy vizum kenyszerrel fenyegetik kanadat. Kerlek beneteket,hogy ha valaki tudja hogyan mukodik ez a menekult status irja meg nekem.Termeszetesen dolgozni akarunk,nyilvan nem az allam nyakan elni. koszike,barki barmi infot tud irjon az email cimemre: www.xunkika@citrommail.hu
maca, 2010-03-12 14:34:05
ezt úgy értem,hogy ahogy hazajöttünk,át értékeltük,hogy hol jobb az élet,milyenek a viszonyok,és rájöttünk hogy Kanada jobb nekünk.Azt arra értem,hogy már készülünk Kanadába,de még pontosan nem tudjuk mikor megyünk.De hamarosan
Linda, 2010-03-12 01:59:42
Kedves "maca",
(bocsanatat kerem, hogy ilyen regimodian, udvariasan szolitom meg)

Az elozo levelemben volt egy kerdesem amire nem kaptam valaszt.
Van valami oka, hogy figyelmen kivul hagyta ezt az egyszeru kerdest?
-------------------------------------------------------------------------------------------
Most tervezzük hogy visszamegyünk,letelepedés céljából = ezt a mondatot nem "sikerult" megertenem....fuzne hozza magyarazatot, kerem?
-------------------------------------------------------------------------------------------
Valasza utan tovabbmehetunk a levelezesben.

Udvozlettel: Linda
maca, 2010-03-11 18:24:20
nem,ez tuti biztos hogy coquitlam.Surrey-ből jártunk át,mert a nagybácsi ott lakik.Persze,legálisan szeretnénk kimenni,de mit gondol ,ez nagyjából mennyi idő lenne elintézni?????
Linda, 2010-03-11 16:25:31
Kedves "maca"
Nem tudom hol van a Thaisis ut Coquitlam-ban, nem lehet, hogy Port Coquitlam vagy Port Moody, netan az a hely meg resze Vancouver-nek??

Nagyon szép hely.Imádom Kanadát!!! = Stimmel, en IS!!!

Most tervezzük hogy visszamegyünk,letelepedés céljából = ezt a mondatot nem "sikerult" megertenem....fuzne hozza magyarazatot, kerem?

"...csak nem tudjuk hogy lenne a legegyszerűbb" = LEGALISAN !!!

"Párom nagybátyja kint él 15éve,és hozzá szeretnénk menni.vannak rokonaink Coquitlamban is" = A "nagybacsi" tud erdeklodni a helyi bevandorlasi hivatalban....pl. vallalja-e a "szponzoralast", stb...

Udv: Linda
maca, 2010-03-11 16:02:53
Kedves Linda!!

Örömmel olvastam azt,hogy ön Kanadán belül Coquitlam-ból irt!!!Nemrég jöttem haza,és ott laktam én is 2 hónapot!A Thaisis úton.Nagyon szép hely.Imádom Kanadát!!!Akkor nyaralni voltunk a párommal,és nagyon megtetszett,csak sajnos haza kellett jönnünk,családi okok miatt.Most tervezzük hogy visszamegyünk,letelepedés céljából,csak nem tudjuk hogy lenne a legegyszerűbb.Párom nagybátyja kint él 15éve,és hozzá szeretnénk menni.vannak rokonaink Coquitlamban is.Üdvözlettel:...
maca, 2010-03-11 16:00:34
Kedves Linda!!

Örömmel olvastam azt,hogy ön Kanadán belül Coquitlam-ból irt!!!Nemrég jöttem haza,és ott laktam én is 2 hónapot!A Thaisis úton.Nagyon szép hely.Imádom Kanadát!!!Akkor nyaralni voltunk a párommal,és nagyon megtetszett,csak sajnos haza kellett jönnünk,családi okok miatt.Most tervezzük hogy visszamegyünk,letelepedés céljából,csak nem tudjuk hogy lenne a legegyszerűbb.Párom nagybátyja kint él 15éve,és hozzá szeretnénk menni.vannak rokonaink Coquitlamban is.Üdvözlettel:...
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada