Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Bevándorlás Kanadába

» Új hozzászólás írása

Adrian1005, 2015-10-10 17:23:00

Udvozlet mindenkinek! :)

En is a Kanadaba vagyok soraba tartozom,de meg csak a cic.gc.ca oldalan bongeszek.

Ha jol ertelmeztem akkor eloszor kene egy nyelv teszt es a vegzettsegemet is elkene

kuldenem valahova,hogy tudjam hasznalni pontosabban,hogy tudjak milyen vegzettsegem is van!?A kerdesem az lenne,hogy a bizonyitvanyomat hova kene elkuldenem esetleg valaki tul van mar ezen? Elore is koszonom mindenkinek

Zsuzska1425, 2015-09-18 00:12:31

Sziasztok!

Én azt szeretném megkérdezni,hogy van/volt-e valaki közületek menekültként Kanadában?Valóban igaz,ha már valaki ott van,akkor elbírálásig nem küldik haza,ami akár 1-2 év is lehet?Ha valaki együttműködik(nyelviskola,közmunka,stb) és közben be is illeszkedik (munkahely,gyerekeknek iskola,óvoda),akkor maradhat?

Sajnos a jelenlegi helyzet nagyon elkeserítő itthon,eléggé háború-szag van a levegőben,így addig szeretnék elmenni a családommal,amíg még lehet.

Kérem segítsetek infókkal.Köszi 

angéla, 2015-09-11 22:23:53
Sziasztok! Szeretnénk a családommal letelepedni Kanadában van nagybátyám aki már 30 éve kint él és kanadai állampolgár.Õ hajlandó segíteni nekünk de sajnos nem tudom hogy hol is kellene el kezdeni bár valami kézzel fogható információt kérek hogyan tudnánk hivatalosan ki utazni a nyelvet erős alap szinten beszéljük meg folyamatosan tanuljuk kérem ha valaki tud segítsen merre induljunk nagykövetségre vagy hol tudunk meg valamit 😊 köszönöm szépen előre is
Etinek, 2015-09-03 21:26:45

Kedves Eti,

 

Az elozo hozzaszolasokban ott van minden informacio amit a kanadai bevandorlasi lehetosegekrol tudni lehet. Erdemes venni a faradtsagot es visszaolvasni mert nem valoszinu hogy barki is leirna ugyanazokat az informaciokat ujra es ujra.

Ha van egy Kanadaban keresett szakmad es magas szintu angol nyelvtudasod (nem mellesleg megfelelo anyagi forrasod az elso honapokra), akkor mindenkeppen erdemes jelentkezni.

 

Sok sikert! 

Eti, 2015-09-03 20:16:40
Sziasztok ! Párommal szeretnénk kitelepedni Kanadába ! Valaki eltudná mondani ,hogy hogyan fogjunk hozzá? És érdemes e !?Köszönöm Etelka
csnlillanak, 2015-09-02 22:01:12

Ime az oldal ahol minden informacio elerheto a legalis kanadai bevandorlassal kapcsolatban:

 

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp

 

Sajnos az alapfoku nyelvtudas mar az oldal megertesehez sem elegendo, Mindenkeppen minimum eros kozepfoku nyelvtudas kell plusz egy jo szakma. Ha van egy eros szakmad, ami Kanadaban hianyszakmanak minosul, az Express Entry programon keresztul lehet palyazni. Infokat errol itt talalhatsz:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/index.asp 

 

Abszolut nem erdemes ennel a pontnal olyan kerdesekre keresned a valaszt hogy mi mennyibe kerul Vancouverben, hogyan juthasz lakashoz, hol van iskola stb. Jo szakma es eros angol nyelvtudas a kulcs. Egyebkent pedig Vancouver az egyik legdragabb varos minden szempontbol, friss bevandorloknak nem ajanlott, hacsak nincs nagyon sok penzetek a kezdeshez (minimum 20ezer dollar de ez attol fugg hany tagu a csalad) vagy nincs egy munkaajanlatod.

A megelhetesi koltsegek osszehasonlitasahoz nagyon jol hasznalhato ez az oldal:

 

http://www.numbeo.com/cost-of-living/

 

Tehat meg egyszer szakma es nyelvtudas. Hidd el, Kanadaban nagyon nehez nyelvtudas nelkul boldogulni, meg ha van is ismerose az embernek (raadasul amugy is nyelvvizsgat kernek a hivatalos bevandorlashoz).

Sok sikert! 

csnlilla, 2015-09-01 14:02:18
Kedves fórumozók! A kanadai bevándorlásról alig van információm. Szeretnék segítséget kérni tőletek. Két gyermekemmel és férjemmel szeretnénk kiköltözni Kanadába, Vancouver-be. Találok valahol olyan összefoglalást, ahol pontról pontra le van írva, hogy mi a teendőm. Kivel vegyem fel először a kapcsolatot, hogy érdemes kimenni. Van-e egyáltalán lehetőség családdal együtt kiköltözni, egyszerre, ha igen, hogyan? Hol találhatok munkát? Mik a hiányszakmák? Hogy jutok egyszerre munkalehetőséghez és lakáshoz? Mennyi pénz kell minimum a költségek fedezésére? ........... Van-e magyar általános iskola a környéken? Alapfokú nyelvtudással lehet-e boldogulni eleinte, amíg a tudás bővül? Nem csupán 6 hónapról lenne szó, hanem ott szeretnénk leélni az életünk hátralévő részét. Nincs főiskolai végzettségem. Ha valaki, tudna segíteni, azt nagyon megköszönném!
Talilaci, 2015-06-01 05:51:49

Udv Mindenkinek a forumon.A tortenetem a kovetkezo es erdemi segitseget kernek,

Edesanyam 56-os volt ,en 3 eve kaptam vissza az allampolgarsagot.van 2 fiam 11es15 eves+feleseg mo.on elnek en ingazom Mo/kanada kozott.Hogy tudnam legkonnyebben kihozni oket?munkam van az nem gond.A sponzoralast is el tudom most mar kezdeni,de 17 honapot nem tudok varni,az keptelen.Esetleg valami otlet? Ha esetleg tanuloi vizumot igenylek?azzal johetnek?vagy csak hozzam oket es utannam mar jar minden?mi van a felesegemmel?ha  tud valki valami jo otletet jelezze kerem! elrre is kosz: laci

Meki, 2015-05-19 14:46:35

Köszönöm a gyors választ és a bíztatást! Nekem is volt egy ilyen sejtésem, de nem szerettem volna abba a hibába esni, hogy "alábecsülöm" a rendszer komplexitását. Tény, hogy van minek utánaolvasni, gyűjtögetni, linkről linkre kattintani információkért de lassan kezd összeállni a kép:).

Később megtaláltam a cic oldalán is, hogy az ügyvédek nem lehetnek ráhatással egy ilyen ügy végős kimenetelére, de gondoltam ez csak a hivatalos info. Elvégre nálunk is így van, aztán a valóság meg kicsit más....bár ennek az ellenkezőjéről egy kint élő barátom is megerősített:) 

 

Mekinek, 2015-05-18 15:55:35

Kedves Meki, Nem, az ugyved SEMMIT nem tud segiteni a jelentkezesetek elomeneteleben (meg ha ok hajlamosak is ezzel hitegetni, mert nekik csak a penz a fontos.). Ok ahogy irtad is csak kitoltik helyettetek a papirokat hogy ne nektek kelljen ezzel elpepecselgetni. A kovetelmenyek mindenki szamara ugyanazok es ha az ugyved tudna" segiteni" barmilyen rahatassal, akkor azok kerulnenek elonybe akiknek van penze ugyvedre. (Megjegyzem halkan hogy ez a korrupcio egy fajtaja.) Marpedig Kanada messze nem az az orszag ahol a diszkriminacio engedelyezett. Ahogy irtad is, az instrukciok fent vannak a cic oldalan, nem kell hozza atomtudosnak lenni hogy kitoltsetek a papirokat, magatok is kepesek vagytok erre. Ha sikerul, hidd el, Kanadaban ennel nehezebb dolgokat is meg kell tudni majd oldanotok az itteni eletetek elinditasahoz.

Sok sikert!

_p style="display: inline !important"_ 

 

Meki, 2015-05-18 13:02:45

Sziasztok!

A családommal fontolgatjuk a jelenlegi express entry rendszerben való részvételt, de van pár nyitott kérdésünk, amikre sajnos nem találtunk választ.

A legfontosabb, hogy valakinek van-e tapasztalata immigration ügyvédekkel? A jan 1 előtti rendszer ugye eléggé más volt, akkor tudom, hogy nagy szerepük volt akár munkavállalói, akár letelepedési papírok intézésében. A mostani rendszer viszont pontszámfüggő és a kérdésem igazából az lenne, hogy egy ilyen rendszerben mit tud segíteni egy ügyvéd? (a cic oldalán fent van h mit, hogyan kell beadni/kitölteni stB).  Tud lobbizni azért, hogy ha pontszám alapján nem is, de a segítségével megkapjam a szükséged papírokat? Van bármilyen ráhatás a folyamatokra, vagy "csak" egy segítség abban, hogy ne kelljen 50+ oldal végigolvasni a teendők miatt. 

Egyértelmű infot nem kaptam eddig sajnos, bízom benne, hogy valakinek már van ilyen irányú tapasztalata. Egyébként az elhatározásunk megvan, viszont az ügyvédi díj (több mint $5000) egy olyan összeg amit csak akkor fizetnénk ki, ha tényleg tud segíteni és nem csak a papírmunkában, hanem az ügy előremenetelében is.

Előre is köszönöm a válaszokat.  

marica42, 2015-03-30 21:08:19
Sziasztok erdeklodek ha vlaki voltmar menekultstatussal kanadaban akkor mikor meet visdza sajt magam mondtam vissza a statust mrt meghlt az edessnyam :( de szeretnnk visszamenni a mai mo rol . Mivl roma vok es vannak a gyermekeimnek sjnos problemai leutottek .fokyamatsan megveik a fiam 18 eves... tolem elvettek a laaom mert kellet masnak. Hzateszem egy ft tartozsasom nincs. Kilatastalan a hejzetem. Irjon kerem aki tudja milyen modom terhetek vissza :( az eletem mulik ezen. Es a gyernekeim. Koszonok mindent . Erre sz email cimen is felvehetite velem a kapcolatot. 2009-2010 ig voktunk kint kerek egy evet. Emailceimem es nevem : tibi390@citromail.hu    ... nevem marica koszonok mindent eoreis
Tibi, 2015-03-16 11:10:57

Sziasztok.

Tibor vagyok Romániából és azon belül is  Székelyudvarhelyről. A jó szándékú emberek segìtségét szeretném kérni. Ki szeretnék telepedni a családommal Kanadába és szükségünk lenne egy magyarul is beszélő emigràciós ügyvédre. Ha valaki tudna adni email cìmet vagy telefonszámot, nagyon megköszönném.

Irkafirka, 2015-03-11 10:40:41

Az ügyvéd mindenképpen pénzkidobás.

Milyen szinten beszélsz angolul?

lenard, 2015-03-06 16:00:46
irkafirka koszonm a segicsegedet,az ugynevezet ( open work permit-et) honan kerem,az emigracios irodatl?a RP miat beszeltem egy ugyvedel es  aszt monta hgy kell dolgzak ahoz hogy elindicsa a foljamatot, en most munka nelkulin vagyok es nem tudom ha nekikezdenenk a RP papiroknak hogy megkapnam vagy csak penzkidobas lene az ugyvednek!megecer nagyn koszonm hogy irtal
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada