Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Kanadai magyarok

» Új hozzászólás írása

chad55, 2017-05-24 20:21:54

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni hogy huszonévesen Torontoban el lehet helyezkedni magyar igazgatasi/jogi vagy agrármérnöki/mezőgazdasági diplomával jó angol tudással huszonévesen?

 

Előre is köszönöm a válaszokat,  

feri2017, 2017-05-18 16:00:41

Kedves Linda!

Nagyon szépen köszönöm a jótanácsot és a "tippeket"! Használni fogom őket!

Üdvözlettel!

feri2017 

Linda, 2017-05-17 23:49:11

feri2017-nek,

Elso "lepes" a rokonkereseshez:

http://www.voroskeresztbp.hu
http://www.keresoszolgalat.hu/

Email:
titkarsag@voroskeresztbp.hu

1051, Budapest, Arany J. u. 31.
(06-1) 374-13-23,

Email:
keresoszolgalat@voroskereszt.hu
tracing@redcross.hu


Udv: Linda

feri2017, 2017-05-17 21:34:21

Kedves Kanadai Magyarok!

A lehetőséget megragadva próbálkozom itt a "lehetetlennel", titokban remélve hogy esetleg sikerrel is járhatok. Egy magyarországi kisfaluból - Kecskédről Kanadába kivándorolt rokonomat, esetleges leszármazottait keresném. Sajnos csak nagyon kevés információ áll rendelkezésemre, de megpróbálkozom a felkutatásával. A nagyon kevés információk a következőek: a város, ahol tudomásom szerint utoljára élt: Saskatoon, ha jók az információim, valahol a College street-en, ennél többet a lakcímről sajnos nem tudok. A hölgy, akit keresek: lánykori nevét tudom: KIRSCHNER ELEONÓRA. Ha valaki ezt olvassa és esetleg információval tudna szolgálni, nagyon megköszönném!! 

A következő e-mail címre írjon:  hartmannferi@freemail.hu

Rékaolimpia, 2017-05-09 22:00:49

Kedves Rózsa!

Nem elérhetetlen álom Kanadába utazni!

Én a párommal most voltam október elején Kanadában és persze ha már átrepültünk beugrottunk egy kicsit az Usába is.

Én is elzárkóztam az utazási irodáktól!

Arról nem is beszélve, hogy mindezt az elején én is a páromnak születésnapi ajándéknak szántam, igaz már a közepe táján az utazási készületeknek már be kellett őt is vonnom.

Először én a repülőjegyet rendeltem meg az Air Canadánál, közvetlen járattal utaztunk, ami csak kb október közepéig van,

februárba foglaltam le és nagyon kedvező volt az ár.

A közlekedést kint bér autóval oldottuk meg, autóbérlés Kanadában online, a Budget adott autót, így arra mehettünk amerre csak akartunk.

A szállást pedig Booking.comon keresztül foglaltam és az is nagyszerű volt! (meglehet nézni hol van a szállás, milyen a szoba) Mi mindig ha tehettük olyan helyre mentünk ahol volt parkoló( ez fontos szempont) és ahol tudtunk reggelizni is. Nem feltétlenül kell a belvárosban keresni mert úgyis autóval kell jönni menni. A parkolás nem olcsó de azt is ki lehet fogni.

Torontoban könnyebb volt mert angol, Montrealban már nehezebb volt mert francia ajkú. 

Montrealtól egészen Philadelphiáig autóztunk, mindezt 11 nap alatt és nagyon sok mindent láttunk, frenetikus élmény volt számunkra az utazás.

Sok munka van benne mert elég sok mindent el kell hozzá intézni, de megéri!

Mind ezt angol tudás hiányában!

Sok fórumot olvastam, útikönyvet, és minden fent van a neten.

A szervezés azért fél évet biztos igénybe vesz.

A belépési engedély ETA, a hitelkártya nem betéti kártya!!!, nemzetközi jogsi, útlevél, utasbiztosítás, pénz.

Enélkül ne induljon el!

Azért elárulom, egy picit féltem mert egy más világba csöppentünk bele.

Torontoban kezdtük az utat onnan mentünk a Niagarához utána átmentünk New Yerseybe, NYorkba, Philadelphiába, Lake Georghoz visszafelé, aztán Montreal, Ottawa és végül Toronto.

Amit útközben lehet látni azt mindent megnéztünk!

 

Kanada csodálatos!!!!! De Usa is nagyon tetszett, Igazából rokonaim is laknak Montreal mellett, csak látogatóban voltunk nem is tudták, hogy megyünk! A dédnagyszüleim Alberta államban éltek 56- ban jöttek haza pont a legrosszabb időben, bár ne tették volna!

Ez is inspirált engem, hogy én is lássam azt, hogy az őseim hol éltek!

Kedves Rózsa!

Sok sikert és kitartást kívánok! És ne adják fel az álmukat, mindenkinek egy élete van, nekem is egy gyermekkori álmom vált valóra!

 

Üdvözlettel Komáromi Réka Biatorbágyról 

 

 

williamsgideon1@gmail.com, 2017-03-02 20:06:48
keres sürgősen hitel? Van egy jó hírünk! Kínálunk hitelek kezdve € 5000 € 30.000.000 2% -os kamatláb évente. Hitelek üzletfejlesztési, személyi kölcsön, auto hitel, stb, Mi hitelesített, megbízható, megbízható, hatékony, gyors és dinamikus, lépjen kapcsolatba velünk e-mail: williamsgideon1@gmail.com
Linda, 2017-02-28 00:54:31
Kedves Rozsa,

Abbol a feltevesbol indulok ki, hogy nem kivan tajekozodni az interneten vagy utikonyvekbol, EZERT irt a Kanadakalauz-forumra. A valaszomban olyan celokat irok, amikre Kanada meltan buszke lehet de altalaban nem szokas ezekrol beszelni... szoval... "amikor en meg kis srac voltam" kedveltem az "indianos" konyveket. Bar tudni lehet, hogy az irok
nem jartak azon a kornyeken, ahol a regenybeli esemenyek jatszodnak, utleirasok alapjan tudtak azt, hogy egyszeru szavakkal le nem irhato csoda az a kornyek, amit a konyvekben csak mint a "Szent Lorinc-folyo torkolatvideke"-neven neveztek. Ez PONT FORDITOTTJA annak, amit gondolnank, NEM a Szent Lorinc-folyo "torkollik" bele pl. a tengerbe, hanem
az Ontario-to "kiomlese/szukulese" az amit ez jelent. Ma ezt a kornyeket hivjak 1000-sziget-nek.

Probalnam, de nem tudom elmondani, hogy mifele csoda ez, mert nincsenek erre szavaim...mert ez bizony SOKKOLO, ha egyszer latta, soha tobbe nem akar majd onnan eljonni... az biztos is...!!!
Ha jol emlekszem, 3 es 6-oras "menetekben" lehet a szigetek kozott hajokazni... vizum NEM, de utlevel KELL a hajokazashoz mert a Szt. Lorinc folyo kozepen van az USA-Kanada hatara. A hajok reggel 9-korul indulnak...
Kulon felhivom a szives figyelmet a ZAVIKON-szigetre, tessek ennek utanna olvasni... meg fog lepodni :)

Tavolsag Toronto-varosatol, keleti iranyban, Ganonoque, ON -ba. kb 300km

http://www.visit1000islands.com/
http://www.1000islandstourism.com/
http://www.1000islandscruises.ca/

...van meg valami a kozelben, es ez is az "indianos" konyvekbol ismeros, es ez a Henry Erod(Fort Henry), ahova az

indianos konyvek szereploi biztos vedelem remenyeben igyekeztek. Az erodot felujitottak, rendszeresen vannak korabeli, katonai paradek... erdemes megnezni...

Az 1000 Sziget, Ganonoque es Kingston, Fort Henry kozott kb 35km a tavolsag.

http://www.forthenry.com/events/

...es vegul, DE NEM MELLESLEG a...

Niagara-vizeses:
Nem veletlenul a vilag egyik nevezetessege, csak ugy, "utkozben" meg-kukkantani, egyszeruen meltatlan. Hogyan is kellene tervezni egy Niagara latogatast, hogy a leheto legrovidebb ido alatt a leheto legtobbet hozzon ki ebbol az Niagara-nezesbol?

- Foglaljon szallast, napokkal elore,
- Erkezzen valamikor, delutan 3-5 ora korul,
- Tervezzen lassu setat, vegig a vizeses menten, idonkent hatrafordulva, es sok-sok kepet keszitve.
- Kora este kenyelmesen setaljon be egy etterembe, es kenyelmesen vacsorazzon.
- Amikor sotetedni kezd, ugy este 9 korul/utan, NA... AKKOR menjen le a vizeseshez es "essen" egyik amulatbol a

masikba, hogy milyen is ez a vilagcsodaja, amikor valtozo szinekkel, eros reflektorokkal megvilagitjak a vizesest... ez bizony egy CSODA...!!!
- Masnap KORA reggel irany a Niagara.
- Elso "lecke" tessek hajora ulni, es "behajokazni" a vizesehez. LEGYEN EGY JOL-ATLATSZO muanyag tasakot a fenykepezogepnek, mert ezt a latvanyt/elmenyt kihagyni nem szabad !!!
- Setalni/fenykepezni, setalni/fenykepezni.... :)
- Van egy hid, at az USA-ba, hogy onnan is lehessen megcsodalni a vizesest. A kerdes, erdemes-e atmenni?
- NEM !!!
- A "Lopatko"-vizeses KANADABAN VAN !!!

...es meg valamit.... ha van erre erdeklodese... Be lehet gyalog menni a vizeses ALA !!!!

A tavolsag Toronto-varosatol kb. 130km.

"Elo" Niagara-camerak:
-----------------------------
http://www.earthcam.com/canada/niagarafalls/?cam=niagarafalls_str
https://www.marriottonthefalls.com/niagara-falls-cam
https://www.niagarafallshotels.com/discover/niagara-falls-web-cam/
https://www.cliftonhill.com/niagara-falls/livecam

Hogyan lehet autót bérelni?
---------------------------
- VISA(hitel) kartya
- Ervenyes (magyar) jogositvany... kiegeszitve a meg Magyarorszagon, fillerekert kivalthato..
- Nemzetkozi jogositvannyal.

Jo utat kivanok, erezzek jol magukat Kanadaban!

Linda
Rózsa, 2017-02-27 18:40:53

Kedves Kanadában élő Magyarok! Érdeklődésként írom e pár sort!

Nagyon szeretett, Kedves párom dédelgetett álma egy kanadai utazás, amit nem utazási irodán keresztül, hanem egyénileg képzeli el! Mint már többször, ma is beszélgettünk erről, és olyan szomorúan mondta, hogy lehet csak álom marad! Nekem pedig a szívem szakadt meg, szeretnék segíteni neki, esetleg meglepni! 

61 és 62 évesek vagyunk, tehát nem fiatalok, nagy öröm és boldogság lenne számára, és nekem is ha sikerülne ez a vágya, és nem csak álom maradna!_br Szeretném megkérdezni, hogy van, lenne-e olyan család, vagy esetleg egyedülálló nő, férfi, aki segítene ebben, szállás lehetőségben, magánhelyen, nem szállodában, és abban, hogy hova, merre érdemes elmenni! Hogyan lehet autót bérelni? 

Bármilyen ötletet, segítséget szívesen fogadok! email címet is adok, ha valaki érdemben tud segíteni! Köszönettel Magyarország egyik csodásan szép városából Pécsről, Rózsa

Blondie, 2016-11-26 16:55:46
Kedves Lilo !
Nagyon köszi a válaszokat , nagyon hasznosak voltak .:)
esetleg bejelölhetlek facebookon, adok egy e-mailt, és ott áttudod küldeni a neved. nekem az Email is tökéletes, ha a facebookot nem szereted. csak pár kérdésem lenne az ottani dolgokkal kapcsolatban . Már csak 1hónap és mi is kint vagyunk. Else hiszem :)Köszönöm előre is !

Mercus.ka@freemail.hu
Lilo1985, 2016-11-26 05:33:04

Kedves Blondie!

Teljesen megértem, hogy külön akartok lenni. Nekünk is csak hirtelen albéret váltás közötti időben jutott ez a megoldás. 2 hét meg kibírható volt. Autóbérlésben nincs tapasztalat, mert sajátunk van. Kanadában nehéz az élet kocsi nélkül az biztos. Sajátba fektetni érdemes vagyis itt a lízingelés a több. A kanadai jogsit pedig gyorsan megszerezni. Igazából ezt a papír kérdést tényleg a tulajtól bérelt házaknál kerülheted ki könnyen. Nem akarok hülyeséget mondani, mert nálunk a férjem nevén mentek a dolgok. Õ kanadi állampolgár. A szerződésed azon része érdekli őket, ahol meg van határozva az éves fizetés. Ez olyasmi, mint nálunk a munkáltatói igazolás. Illetve arról kell még egy igazolást, hogy nem vagy fekete listán. 

Blondie, 2016-11-19 10:34:51
kedves Lilo1985!

Januárban érkezünk és Missisuagabana reptérmellett szállunk meg 10 napra. addig lesz időnk Torontoban valahol  nézni apartmant . Kocsiszerzéssel kapcsolatban tudsz infókat? Vennénk szívünk szerint. mert tudom hogy anélkül megvagyunk lőve. Nagyok a távolságok. Igen nem rossz amit mondassz, de mi nagyon nehéz esetek vagyunk, és nem tudunk együtt élni mással :D hülyén hangzik de minden zaj , nesz zavar. a mászkálás is. persze ha nincs más alkalmazkodunk, de mi inkább bérelnénk. Mennyi idő munka után tudsz kivenni lakást? ?Mármint dolgozok 1 hetet akkor az nem számít biztos jövedelemnek. Mindenhol kérnek papirt? előre is köszönöm!
Lilo1985, 2016-11-12 05:21:21

Kedves Blondie! Melyik városba költöztök? Mi is a kijiji-ről szereztünk albérleteket és tulajtól bérlünk, de sajna ugyanazokat a hivatalos papírokat kérte, mint bárhol máshol. Mármint ez nem volt probléma, de nem szívesen mutagatja az ember idegeneknek, hogy mennyi a jövedelme stb.

Kanadában divat, hogy házrészeket, szobákat adnak ki olcsón. Mármint lehet együtt élsz egy családdal, de ideiglenesen jól jöhet, Én például egy csodás francia nőnél és 3 kisfiánál éltem. Saját szoba, fürdővel és plusz még 2 bérlővel a felső szinten. Ez egyáltalán nem zavart, mert mindenki dolgozott és jött-ment. A házigazda pedig minden kényelmet megteremtett.

blondie, 2016-10-25 16:52:38
Köszönöm szépen a sok hasznos infót ! Akkor Lakást majd 3-4 hónap után nézünk ! Nekünk is megfordult a fejünkben , hogy addig csak ilyen apartman szerűségben lakjuk, csak drágábbra jön ki mint egy lakás sajna ! Ahova most megyünk 10 napra leszállás után az 500$ . Es nem a legjobb csillagokat kapta ! :) Lesz ami lesz !
Rhine, 2016-10-20 15:17:05

Szia blondie,

 

Tapasztalatbol mondom, hogy erdemes a kijiji-n olyan lakasokat keresni, amit a tulaj ad ki, nem pedig a haz. nagyobb az esely h meg lehet vele egyezni akar a berleti idot, akar a felteteleket tekintve. (bar itt is volt olyan tapasztalatunk, akinek a feltetelei ezek voltak: credit check, munkaltatoi igazolas, havi latogatas, barmikor bejaras, stb. mondanom sem kell, hogy nem lett uzlet a dologbol. Persze mindenki ugy adja ki a lakast ahogy akarja, szoval nem panasz, inkabb cask plusz infokent mondom).

Ami kernek sok esetben az az elore kiallitott csekk X idore (ha rovid tavu a berlet teljes idore) igy ha ilyened nincs, azt mindenkepp valtsatok ki szerintem.

A masik, hogy basement-et konnyebb talalni. Persze tudom, hogy nem az igazi megoldas, de kezdesnek jo lehet, mivel itt konnyebben ki lehet venni 3-4 honapra akar, amig vissza/bele razodtok a dolgokba.

 

blondie, 2016-10-18 15:45:01
SZiasztok! Párommal Januárban költözünk Torontoba ! Én félig Kanadai vagyok , nekem minden papirom értelemszerűen megvan, a páromnak kintről intézzük majd. Lakás nézésre használtuk a Kijijit de nincs creditcheckunk. Ha valaki tudna kiado 1-2 szobas lakast Torontoban , akkor kérem jelezzen. Van egy nagyon pici ,csendes kiskutyank is !  Munkat nekem ajanlottak, de mindig kell B terv, ugyhogy ha esetleg kelle valakinek munkaero , arra is jelentkeznenk !De annak is örülünk, ha csak beszélgetni megkeresnek magyarok mert nagyon magunka leszünk utalva .  Köszönjük előre is szép napot !
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada