Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Kanadai vízum

» Új hozzászólás írása

Lexi, 2012-07-09 02:41:44
Kedves Válaszadó!
 
Természetesen megkérdeztük a hölgyet, akit megbíztunk ügyünk intézésével, de mismásol, hazudozik, és el-el tűnik napokra, hetekre, nem válaszol a telefonokra, stb.
Nem "csak" egy internetes fórumon próbálunk segítséget kérni, ennyire naívak, és türelmesek nem vagyunk, hiszen az Életünkről van szó........
Abban bíztam, hogy ha esetleg van valakinek hasonlóan rossz tapasztalata, aki ugyancsak "fraud" áldozat lett itt Kanadában, ő esetleg megoszthatná velünk tapasztalatát, hogy könnyebben célt érhessünk.
Üdvözlettel: Lexi
 
 
valasz Lexi, 2012-07-07 04:50:11, 2012-07-08 10:28:42
az nem jutott eszetekbe, hogy megkerdezitek azt, akinek kifizettetek tobb ezer dollart? ehelyett egy internetes oldalra irogatsz valaszt keresven? komolyan mondom, ekkora felelotlensegeket hogy lehet elkovetni?
Lexi, 2012-07-07 05:20:56
Anagawa! A gyermeked járhat iskolába. Ezt nagyon egyszerű elintézni,  amennyiben érvényes work permit visa-d van, illetve, ha csak az igénylés szakaszában állsz. Nézd meg (nem tudom, hogy melyik városba készültök) a város DISTRICT SCHOOL BOARD honlapját, és látni fogod, hogy work permit visával rendelkező szülő gyermeke járhat iskolába. Illegálisan itt tartozkodó szülők gyermekei is járhatnak bármelyik állami Kanadai iskolába-érdekes. Egyedül, ha visitor-ként tartozkodtok itt, akkor kell fizetnetek az iskoláért.(1200 dollár körül havonta). Mi ezen már átrágtuk magunkat, meglepően egyszerű procedúra.
Lexi, 2012-07-07 04:50:11
Sziasztok!
Először írok bármilyen fórumon a problémánkkal kapcsolatban.
Decemberben érkeztünk Kanadába, turistaként (természetesen legális munkavállalási szándékkal, illetve letelepedési lehetőségeket keresvén.) Párom hegesztő, tapasztalt, jó szakember. Találtunk egy employment agencyt, aki ígért egy company-t, aki felvenné a páromat, job offert adna, és indulhatna a HRSDC-n keresztüli hosszú, hosszú procedúra a work permit visa-ig. Februárban bíztuk meg az Agency-t az ügyünk intézésével, több ezer dollár előleget fizettünk. Azóta az égvilágon semmi sem történt. Semmivel sem tudja igazolni, hogy bármilyen papírunkat tovább küldte volna az illetékesek felé, és egyre több hazugsággal szembesülünk. A turista visa-nk időközben lejárt, hosszabbítást kértünk, várjuk az eredményt. Tudtok e, ismertek e járható kiskaput arra az esetre, ha valaki nem kapja meg a turista visa hosszabbítást ilyen esetben? Mit tanácsoltok kihez forduljunk ügyünkkel kapcsolatban? Köszönöm, ha válaszoltok!!
Egy aggódó családanya 
Kati, 2012-07-01 14:02:33
Kedves Dr. PdK ,On Canadában él ? Ha igen, szeretnék magánlevelet irni, kérdezni.
oszbelane@freemail.hu a cimem.
Üdvözlettel.
valasz petyanak, 2012-06-30 08:51:08
Hali! Igen kell vizum, amennyiben nem turistaskodni keszul.
petya, 2012-06-30 03:21:55
hello mindenki  igaz e a hir hogy vizum kellesz Kanadaba a Magyaroknak

tud e valaki errol valamit
Anagawa, 2012-06-25 09:43:29

Kedves Zsuka!

Köszi a választ.
Azóta már sok víz lefolyta Szent Lőrinc folyón, és számtalan infót kaptam, ill. hasonlítottam össze.A jelenlegi állás:a legvalószínűbb verzió, hogy az én munkaengedélyem (work permit) mellé a nejemnek egy „open work permit” a gyerekeknek pedig study permit kell. Ide másolom a vonatkozó infókat, hogy okuljon belőle, akit esetleg érint:

I will be studying or working in Canada temporarily. Can my dependent child(ren) go to school in Canada?

In most cases, minor children require a study permit to study in Canada. Please check the eligibility requirements below for the conditions that apply to your particular circumstance.EligibilityThese are the study permit requirements for children who are accompanying a parent(s) or legal guardian(s) who will study or work temporarily in Canada:\"*\"       Pre-school/Kindergarten: no study permit required.\"*\"       Primary and secondary school (age 6-18): open study permit. The application can be made using the same form as the accompanying parent’s study or work permit. You do not require an acceptance letter from the child’s school in Canada. Please note: children accompanying parents who are visitors in Canada (ie. they do not have a study or work permit) are not eligible for an open study permit.A szülők most nem a visitos kategóriába esnek, kell a study permit.Csakhogy, mielőtt kimennénk együtt, nem tudom hol fogunk lakni, azaz hol lenne a suli a gyerekeknek. Ha ezt nem írod be a kérelemre, akkor nem tudod validálni, azaz nem adja meg a digitális kódot, ami viszont a kérelem alapfeltétele…Ugyanez a nejem work permitjére. Ha nem írsz semmit a leendő munkahely adataihoz, akkor nem megy a kérelem. De éppen ezért lenne ugye “open”, hogy ez nem kell… Ugyanakkor: No study permit requiredIn some cases, minor children do not need a study permit to study in Canada. These cases include:\"*\"       minor children who are already in Canada with parents who are allowed to work or study in Canada, and who want to attend pre-school, primary or secondary school. Vagy:5. Can I enter Canada as a visitor before my study permit has been issued?If you are a visa-exempt national, we cannot hinder you to travel to Canada before obtaining your work/study permit. However, we strongly advise against it. You may be refused entry into Canada. A study permit can only be issued upon entering Canada from outside. Even if we issue you with a permit letter, you will, nonetheless, have to leave Canada and re-enter to have your study permit validated.Vagy: May my children attend school?Your accompanying children may attend school in Canada. You must apply for their study permit at the same time as your application. If they intend to join you later, they must obtain a study permit before coming to Canada.Vagy:May my spouse or common-law partner and children work in Canada?In order to work in Canada, your spouse or common-law partner and your dependent children must apply for their own work permit and must meet the same standards, including the LMO requirement, if applicable that regularly applies to the issuance of work permits.They may, however apply for their work permit from within Canada. This guide does not provide general information about obtaining a work permit for your spouse or common-law partner or your dependent children. For more details including definitions, responsibilities, and conditions of eligibility, refer to our website.Vagy:Accompanying family members must always apply for their own work permits. They should apply for one at the same time as you, before entering Canada. If they decide to work only after they arrive, they can apply once they are here. Ezek az infók mind a hivatalos web site-okon vannak. Tehát ez nem igazán egyértelmű.Kérdezni reménytelen. + hétig naponta hívtam a bécsi konzulátust, akik visa ügyben illetékesek, soha nem vette fel senki a telefont.Az e-mailre az a válasz, hogy 28 napon belül, akkor ha nincs meg a honlapokon az info.Itt pedig megvan, csak ellentmondásos… A gordiuszi csomó átvágása úgy történt, hogy a formanyomtatványon a megfelelő intézményeknél csak annyit írtam, hogy “elementary school in X város”. Hasonlóan a nejem munkahelyénél. (Ezt kanadai, leendő kollégáim ajánlották.) A szoftvert ez kielégítette (elegendő számú karakter), van digi kód…Aztán, hogy a bíráló officer mit szól hozzá, nem tudom. Én voltam két évet Japánban is dolgozni, de a híres bürokráciájuk sokkal egyszerűbbnek tűnt, mint a Kanadai.Majd beszámolok róla, hogy mi lett az eredmény. Üdv.Anagawa
lali, 2012-06-24 15:44:07
sziasztok  mifele vizumrol beszelsz retya ,nekem nemkellet vizum ,a magyaroknak meg eggyenlore meg nemkel ,de eljon annak is az ideje,
remelem mindenki tudja kinek kel ezt megkoszonni.
mert nagyon nehezen engettek be az orszagba
mar mint Kanadaba .
valasz Retyanak, 2012-06-23 16:37:35
Mi az a kanadai latogatoi vizum? Ilyen nem is letezik.  De ha arra gondolsz, hogy addig kellett elhagyni az orszagot, akkor igen, mivel elhagytad, ezert mikor ujra belepsz, akkor hatarozzak meg az uj idotartamot.
Retya, 2012-06-23 14:07:03
Kedves Fórumozók!
Kérdéssel fordulok hozzátok! 
Voltam kint Kanadában,most jöttem haza, a látogatói vízumom érvényes augusztus 12-éig.
Ez most automatikusan megszűnt?
A másik kérdés,megkaphatom újra a 6 hónapot,ha most mennék vissza pár héten belül???
Előre köszönöm a válaszokat.
Üdv
Dennis, 2012-06-18 08:45:20
                                                  Kedves Dr.pdk!                                                     Ritkán olvasok hozzászólásokat,de a Kanadai dolgokról pár szót hozzászólnék.Közel hat évet dolgoztam kint,főállásban a FORD CANADA aukcíós "háznál".Unalmambam füvet nyírtam,havat szórtam a kocsibeállókról /tudjátok ugye mi az ?/ takarítani jártam etcetera.  Bár egy kicsit szerencsésebb helyzetben vagyok mint a legtöbb hozzászóló mivel a 20-as években kezdtek Dédnagyszüleim, és más rokonok kivándorolni. Valójában csak 2-3 közvetlen rokonom van M.o.-n.Így is viszonylag sok pénzt költöttem ügyvédre, az állampolgárság  megkapásához.Szóval csak annyit bármiféle engedélyt szeretnétek keressetek ügyvédet. Ha lehet ne magyart ,...bocs.Esetleg tudok egy konkrét címet,ha valakit érdekel. Kedves Dr.pdk nem tudom mit jelent a rövidítés,de ha gondolod segíthetek.Dennis.
 
 
 
                                                                                     
Dennis, 2012-06-18 08:08:15
Zsuka, 2012-06-14 17:36:50
Anagawa:
 
CSinald a temporary visat a csaladodnak!
Az eszmefuttatas jo, hogy kijohetnek es ingazhatnak vagy hosszabbitast kerhetnek.
De ha iskolas koru gyermekeid vannak, nem jarhatnak igy iskolaba, gond az egeszsegbiztositas, stb.
 
Ezt nekik szerintem minden problema nelkul kifogjak adni, pontosan a te work permitedre valo tekintettel. Olyat hallottam, akinek a csalad 2-3 honappal kesobb kapta meg (burokracia), de olyat nem, akinek ne sikerult volna.
Gyorsan add be!
Anagawa, 2012-06-11 19:12:47
Kedves Fórumozók! Szeretnék megosztani pár információt a Kanadába work permit-el utazók és családtagjaik beléptetési procedúrájával kapcsolatban és kérdeznék is.Nos, nekem van egy munkaajánlatom (2 év, postdoc). Elkezdtem a megfelelő weboldalakat (http://www.cic.gc.ca/english/index.asp) tanulmányozni a kérelemhez (work permit), és azt hiszem, már tudom, hogy mire van/lesz szükségem. A problémám a velem együtt utazni kívánó családtagjaimmal (feleség és két kiskorú gyermek) kapcsolatban merült fel.Mivel a Temporary Resident Visa kategóriánál következetesen csak azt találtam, hogy a  „citizens from visa‑exempt countries” nincs szükségük erre, végigolvastam az összes többi lehetőséget is. A gyerekeimre vonatkozhatna – gondoltam – a study permit is, de aztán ezt találtam: „minor children who are already in Canada with parents who are allowed to work or study in Canada, and who want to attend pre-school, primary or secondary school.”De mivel a vízummentes tartózkodás ugye max. 6 hónap, mi pedig 2 évre mennénk valmi engedély csak kellene. Miután nem találtam választ a fent említett weboldalkon, próbáltam a legilletékesebbet, a bécsi hivatalt kérdezni. Hát az e-mail reménytelen: 28 napon belül kapok választ, ha az nem található meg a megfelelő honlapokon… A telefon sem jött össze, mindig foglalt volt. Végül tanácstalanságomban az ottawai főkonzul úrhoz fordultam, aki nagyon gyorsan válaszolt bár ezek az ügyek nem oda tartoznak. Nos, ebben az esetben a családtagoknak is szükségük van Temporary Resident Visa-ra, mert több mint 6 hónap lenne a tartózkodási idő. (Sajnost ezt azóta sem tudom kiolvasni a megadott anyagokból.) Elvileg (szerintem) az is működne (törvényesnek, hivatalosnak látszik), hogy én kérek work permit-et, családom jön simán visitor-ként, majd már Kanadában kérnek hosszabbítást, vagy a feleségem work permit-et, amit amúgy is szeretne. De ettől eltanácsoltak.  Azt is látom, ha egy csomagban küldöm a vízumkérelmeket, akkor pl. a Temporary Resident Visa-nál max 400$ a díj. Viszont az nem egyértelmű, hogy itt összevonható-e a 3 Temporary Resident Visa + a work permit? Ha valakinek van hasonló tapasztalata, ossza meg velem! Anagawa
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada