Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések

kanadakalauz.hu on Facebook

Fórum » Kanadai magyarok

» Új hozzászólás írása

Matt87, 2010-10-13 08:11:45
Köszönöm a segitségét Gábor!

A kérdéseire válaszolva:

A státuszom az Refugee.
Nem voltak akadályok a hivatalok felkeresésével. Egyedűl a " jogositvány " megszerzésében vagyon kicsit információ hiányos és nem akartam előre a falnak menni.
Lachine-ben lakom.
Az én tapasztalatom az, hogy habár a legtöbben Franciául beszélnek, de szinte majdnem mindenki beszéli az angolt is és álltalába segitő készek az emberek bármiről is legyen szó.
Gabor, 2010-10-13 04:49:34
Udvozlet Matt87,

Kanadai jogositvany es KRESZ nem letezik. Van viszont Quebec-i Class 5 driver license, ami a gyakori "szemelyauto" vezetoi engedely. Ha elkoltozik Quebec-bol akkor egy masik tartomanyban ki kell cserelnie ezt, altalaban ez vizsgakoteles.

Az irodakban megnezik az EU szabvanyu, B kategorias jogositvanyat, de ez a vizsga alol nem ad felmentest.

Tovabbi kerdes meg, hogy mi a "statusza"?
Menekult-kerelmet adott be, vagy mar eleve bevandorlo vizummal erkezett?

Fuggoen a valaszatol mas-es-mas az eljaras modja.

Ha megirja a "statuszat" es a kornyeket ahol lakik, akkor megirom, hogy hol talalja a "jogositvany irodat".

Irja, hogy mar ketto honapja megerkezett Montreal varosaba, mi volt az akadalya, hogy eddig nem sikerult "felfedeznie" a fontosabb hivatalokat?

Franciaul nem beszel, pedig azon a "kornyeken" nem nagyon "nepszeru" az angol nyelv. Nem lesz konnyu a boldogulas....

Udv: Gabor
Matt87, 2010-10-13 03:27:37
Üdvözlet mindenkinek!

Egy kis információra volna szügségem.

Lassan 2 hónapja, hogy meg érekztem Kanadába (azon belül Montreálba), és már minden papírt el intéztem, ami a letelepedési engedélyhez szügséges. Hónap végén a munkavállalói kérelmemet is be adom.

Viszont szeretném az itteni Kanadai jogositványomat is meg szerezni, amihez kellenének nekem információk, hogy mit, merre, hogyan kellene, vagy kell itt Montreálban! Ebben kérném a segitségeteket amit előre is köszönök!

Amit tudni lehet: 2011. januárjába lesz 2 éve, hogy van B kategóriás magyar jogositványom. Nemzetközit viszont nem csináltattam mielött ki jöttem. 23 éves vagyok. Franciát nem beszélek. Angolal meg értetem magam.
ibolya.57, 2010-10-12 20:24:39
Sziasztok!Csíkszeredai vagyok,Magyarországon élek.Kersünk,kanadai időseket,akik gondozásra szorulnak.Akár a magyarországi otthonunkban is.
E-mail címem:ibolya.57@citromail.hu
arckiraly, 2010-09-24 01:17:37
sziasztok, aki tudna Kanadába munkát kérem irjon e-mailt az arckiraly@citromail.hu cimre.Nagyon fontos lenne! előre is köszönöm!!
arckiraly, 2010-09-24 01:15:45
sziasztok, aki tudna Kanadába munkát kérem irjon e-mailt az arckiraly@citromail.hu cimre.Nagyon fontos lenne! előre is köszönöm!!
Cpt.Dud, 2010-09-17 13:32:56
Helló mindenkinek! Szeretnék munkát találni Vencouverben természetesen nem feketén ! Melóval kapcsolatban nem nagyon izgat miaz csak legyen ,mert itthon nem nagyon van ! Sajnos csak egy éretségim van meg egy közép szintű nyelvizsgám angolból persze ,de az Origós amit nemtom elfogadnak-e !Előre is köszönöm a válaszokat ,amit erre az -emailcímre kérnék : cpt.dud@freemail.hu
KATIKA, 2010-09-11 13:52:15
sziasztok van lehetőség hogy kitelepüljek a családommal
és milyen az élet ott?,
KATIKA, 2010-09-11 13:51:19
sziasztok van lehetőség hogy kitelepüljek a családommal
és milyen az élet ott?,
mlvladek, 2010-09-07 22:13:17
Az internet címem. manyilaszloapa@freemail.hu
,lvladek, 2010-09-07 22:10:40
Tud valaki segíteni abban hogyan találhatnék interneten Canadai Magyar levelező barátokat. Nem kívánok kitelepülni.Én 58 éves családos férfi vagyok.
mlvladek, 2010-09-07 22:01:26
Üdvözlök mindenkit . Nem kívánok kivándorolni de szeretnék Canadában élő magyarokkal kapcsolatot létesíteni.
anna, 2010-08-31 14:45:46
Adjon Isten szép napot! Kedves Kanadai magyarok! Honlapon olvastam, hogy Regina környékén, valamint Kaposvár, Sckholm, Kipling városokban sok magyar élt, él, sőt városalapítók voltak. Gondolom nem véletlen, hogy Kaposvár néven is várost alapítottak! Keresek kaposvári leszármazottakat, Magyarországi Kaposváriként! Kérem aki tud ilyen családról írjon email címemre: nagyvaradi.anna@kapos-net.hu - Panoráma Világklub nyílik Kaposváron, szeretnénk elszármazott kaposváriakkal , gyermekeikkel, unokáikkal - felvenni a kapcsolatot. Aki tud kérem segítsen: Köszönettel, kívánok további szép napot. Anna
segitseg, 2010-08-31 00:23:09
2009.03.09-en erkeztunk monyrealba.
Ildi, 2010-08-29 14:50:58
Az e-mail címem-re is írhatnátok nika00@freemail.hu
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada