Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Letelepedés Kanadában

» Új hozzászólás írása

motewo, 2010-08-18 15:02:32
Sziasztok!
Végig olvastam az oldalatokat és még sok ehhez hasonlót is.Az amire kíváncsi vagyok hasonló mint amit "szabolcs " is kérdezett. Egy kft. tulajdonosa vagyok,rengeteg munkával jutottam el idáig az alkalmazottól különböző társasági formákon keresztül a kft-ig Az idén 40 éves lettem egy húszéve működő élettársi viszonnyal és két gyerekkel (2 és 6 éves)
Az utóbbi években tapasztaltak alapján arra az elhatározásra jutottunk hogy a gyerekeinknek egy szebb és biztosabb jövőt szeretnénk. Ha ehhez egy új hazát kell találni akkor ezt is örömmel vállaljuk.És ha már így döntöttünk akkor az legyen az öt-Tó országa.Tudjuk nem egyszerű a letelepedés elintézése de úgy gondoltam hogy először egy üzleti útra kellene kimennem és felmérni a kft.lehetőségeit. Az angollal majdnem társalgási szinten vagyok de folyamatosan képzem magam.A kérdésem lehet e magyar cégnek kint munkát vállalni, át lehet e később honosítani és milyen pappírok szükségesek ahhoz hogy üzlet keresés céljából utazzak ki. (Érdekesség www. model-team.hu) Üdv.:motewo
Narameichla, 2010-08-04 01:15:23
Én a magam véleményét osztom meg, tanácsot elfogadok (Lindától)- ha van valami észrevétele..
Ugyebár sokan kérdezgették, hogy kőmüvesként, szobafestő-, mázolóként, 4-6 gyerekkel, beteg nagymamával stb. van-e lehetőségük letelepedni...

Ezzel kapcsolatban magamról: 28 éves, két főiskolai diplomával (műszaki tanár, építőmérnök), 2 éves építőmérnöki tapasztalattal, és némi (középfoknál kevesebb) angol nyelvismerettel bírok...- ja igen, és egyedül állok...szv. ha valaki felelőtlenül felégethet idehaza maga mögött mindent, akkor az sztm. én vagyok - és az elszántság is megvan/volt bennem...

Szóval előszőr is - infókat gyűjteni...

Tehát van egy különböző szempontok (életkor/foglalkozás/család/nyelvtudás/szakismeret stb.) alapján egy lista, amely szerint ~70% alatt gyak. el is felejtheted Kanadát....

Nézzük csak az összetételét:

1. Végzettség: max. 29 pont (Itt a két diplomámért max 15 pontot kaphatok)
2. Munkaajánlat: max. 10 pont (Na ez nincs)
3. Korábbi munkatapasztalat: max. 9 pont (Gyak. szintén fél pontszám a lehetségesből
4. Kor: max. 18 pont (a 18-35 éves korosztály a preferált) (pipa)
5. Nyelvtudás: francia - max. 16 pont, angol - max. 6 pont (mint látható, ez eleve -10p)
6. Kapcsolat Quebec-vel 6pont (megintcsak -6 pont)
7.Házastárs/élettárs: max pont.
8. Gyerekek - max. 8 pont
9. Az első 3 hónapban önellátó: 1 pont
10. Alkalmazkodóképesség: max. 8 pont

Összefoglalva: gyak. azzal hogy nem beszélek francia nyelven, nem egyetemi diplomám van, valamint még korábban nem jártam Kanadában (így konkrét munkaajánlatom sincs) eleve ki is esek...Ebben csak az a szomorú, hogy kicsit úgy érzem magam, amit sokszor tapasztaltam már más területeken: ha most nekiállnék elvégezni egy egyetemet, megtanulnék felsőfokon angolul (ha már ezt kezdtem el), dolgoztam már legalább 6 évet a szakmámban - az is kevés lenne....
Egyszerűen van aki eleve ki van zárva a rendszerből....

Jelzem, a feltételek alapján sztm. a magyar emberek 90%-a is...(persze aki nem menekültstátuszt kér)...

Az angol anyanyelvi nyelvtudás ebben a bírálati rendszerben 6 pontot ér... - ugyanannyit, mint pl. hogy jártál-e valaha akárcsak egy hetet is turistaként Kanadában....
No comment....

A "tesztet" kitölthetitek Ti is:

http://www.form.services.micc.gouv.qc.ca/epi/index.jsp?languageCode=en

/Minimális angol tudás azért elvárt hozzá.../
Zsuzsa, 2010-07-25 15:24:37
Kedves Linda! Beleolvastam a Forumba, de erdemleges valaszt keveset talalok. A bevandorlasi hivatal honlapja altalanos dolgokat ir, ahogy az On hozzaszolasa is nagyreszt. Az en tapasztalatom: tavaly 2 ismeros kapta meg a menekult statuszt.,es persze mas uton is volt aki megkapta. Minden beadott kerelem, barhol van beadva, szerencse kerdese, szerintem nem lehet altalanositani.Tehat lutri az egesz! Lattam mindenfele peldat.De aki ki akar jonni, annak tudnia kell, hogy itt kemeny az elet, a magyar gondolkodast el kell felejteni!Akinek itt rokona van, v. ismerose ,az tud segiteni, ha akar.
Imola, 2010-07-23 10:12:19
Sziasztok! A párommal kitelepednénk Kanadába. Vannak ott rokonok akik fogadnának. Milyen papírok kellenek? Hol kell ezt intézni itt Magyarországon? Elöre is köszönöm a segítséget. Imola
, 2010-07-21 10:04:23
sziasztok én a családommal szeretnék kijutni és letelepedni kanadába
hideg burkolo a szakmám és 3 gyerekünk van ha valaki tudna segiteni vagy valami jo tippet adni hogy a leggyorsabb mod a kijutásra megköszönném.kevin.moni.suni@citromail.hu
Rita, 2010-06-16 19:42:42
Kedves Linda!

Most találtam meg ezt a topikot és örültem ,hogy ennyi mindent megoszt velünk akik még itthon vannak.Már sok éve szemezgetek Kanadával ,de nem sok esélyt láttam rá ,hogy kijuthassak főleg ,hogy még nagyon fiatalnak éreztem magam.Most 28 évesen úgy gondoltuk a párommal,hogy talán megpróbáljuk.Én beszélek egy kicsit angolul, de inkább csak annyit amennyit a munkámhoz kell.Most heti 3 alkalommal járok oktatásra, hogy folyékonyan társalgási szinten megtanuljak.Sajnos a párom meg sem tud szólalni.(ez gond lehet még).Sok weboldalt néztem végig,és sok kérdésre találtam választ. (www.cic.gc.ca;www.migrationnews.com;www.canadainternational.gc.ca;www.mfa.gov.hu/kum/hu/bal/Konzuli_informaciok/Utazas_kulfoldre....;www.canadahun.com)
Úgy döntöttünk hogy jövőre tudnánk elkezdeni a letelepedési "ceremoniát"a Kanadai bevándorlási hivatallal,aminek a központja Bécsben van.Viszont azt nem tudom ,hogy menniy időbe fog ez telni,mert erre a kérdésre nem kaptam sehol választ.Nem úgy kérdezem ,hogy napra pontosan, de legalább hónapra ,vagy évekről van szó?És az anygiakról sem találtam sokat.Pedig mint irtam sok hasonló topikot átnéztem.Viszont találtam valamit, ami egy kicsit gyanus Nekem. Mivel végigolvastam a "kérdezz-felelek"-et ,amit az elmúlt hónapokban intézett az ide írókhoz,az egyikben láttam,hogy felhívta a figyelmünket arra vonatkozólag,hogy mindenki tartson attol ha valaki segíteni akar.Ez az az oldal ami érdekes dolgokat tartogat.http://www.georgekubes.com/Canadian-Immigration-Lawyers-Toronto-/Kanadai-bevandorlasi-ugyved-es-Imigracio-Canadaba-Emigracios-vizum-letelepedni-zold-kartya.html ,van egy "SZERETNE KIVÁNDOROLNI KANADÁBA? Töltse ki egyszeru, díjmentes bevándorlási értékelo lapunkat, amit azonnal továbbíthat. KATTINTSON IDE! "itt bejön egy adatlap sok kérdéssel és így fel tudják mérni, hogy megkapnánk -e egyáltalán a letelepedési engedélyeket.Tud mondani erről az úriemberről valamit:Mr. George J. Kubes B.A., LL.B.Lehet hinni ennek az oldalnak ,vagy sem?Mert elég hihetően adják el magukat.
Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel:Rita
Andi, 2010-06-14 10:57:32
Kedves Linda!

Végig olvastam a topik-ot,és az elején azzal kezdi az egyik levelét, hogy szívesen segít azoknak, akik Kanadába szeretnének letelepedni.
A párommal mi is eldöntöttük, hogy jövőre kiköltözünk Torontóba, ha minden jól megy. Tervet készítettünk, spórolunk, fejlesztjük az angolt, naponta bújom az internetet az újabb információkért, írtam levelet nem egy kint élő ismerősömnek, de egy kérdésre még sehol nem adtak egyenes információt. Mennyibe és mennyi időbe kerül az elbírálása a bevándorlási vízumnak? Már elolvastam a Kanadai nagykövetség honlapját, de erre vonatkozó információt nem találtam. Nagyon hálás lennék, ha konkrét információt tudna ezzel kapcsolatban mondani, és nem egy honlap linket adna meg.

További szép napot kívánok!

Üdv:

Andrea
Szabolcs, 2010-06-14 08:45:22
Kedves Linda!

Elnézést, hogy csak most tudok válaszolni de egy kicsit elfoglalt voltam. Valóban megtaláltam mindent és azt gondolom, hogy nagyjából világos az, hogy mit kell tenni a továbbiakban. Köszönöm az eddigi segítségét. Ha még abban tudna tanácsot adni, hogy van-e egy ismerős jogi képviselő aki a cégalapításban és a dokumentumok kitöltésében tudna segíteni azt megköszönném.

Üdvözlettel: Szabolcs
Linda, 2010-06-08 00:22:23
Kedves Szabolcs,

"..Az alábbi oldalakon próbáltam tájékozódni az ügyben igaz itt csak nagyon felületes dolgokat találtam." --->> Bizony akkor "atsiklott" a fontos reszeken, pedig az egyik oldalon, JO HELYEN JART.. :-)

-> http://klivia1428.blogspot.com/
-----------------------------------------
Ez egy aranyos, kedves, oldal, de az On uzleti-bevandorlasi erdekeit nem "szolgalja".
Kanadat ezen az oldalon kicsit megismerheti, kicsit "imadhatja" de mint leendo uzletembert nem viszi kozelebb a kivant celjahoz.

-> http://hellokanada.blogspot.com/2009/03/bevandorlas-kanadaba-4-az-uzleti.html
-----------------------------------------
Ez az elso jo "talalat", de ez csak egy rovid "kivonat", ennel Onnek sokkal tobb
informaciora van szuksege a jo donteshez, igaz?
Itt a valaszomban abbol indultam ki, hogy mi a b) pontrol beszelunk, jol gondoltam?

-> http://mypage.direct.ca/m/mferencz/uzleti.htm
------------------------------------------------
Ezt az oldalt a "gazdaja" Miklos evek ota nem frissitette. Mara elavult.
-> http://www.immigration.ca/french/permres-faq-hungarian.asp
----------------------------------------
Egy szenzacios oldal, jo magyarazatok, csak Ont ismet nem viszik kozelebb a kivant celhoz,
MIT es HOGYAN kellene tennie ahhoz, hogy "teleportalja" a vallakozasat Kanadaba, ugye errol van szo?

-> http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp
-------------------------------------
Na vegre, ez mar TELITALALAT !!! Itt mar "csak" a kepernyon a kozepso oszlopban a negyedik menu-pontra volna kedves kattintani az egerrel, majd itt vegig tanulmanyozni az al-menuket, teljeskoru informaciot fog kapni. EZ A HIVATALOS OLDAL, ha hiszi, ha nem, ERRE vonatkozott az elozo kerdesem is.. :-)

..es most menjunk tovabb:

"..De olyan oldalt ahol például az adózási rendszer illetve pontosabb kritériumok szerepelnének a fentiekkel kapcsolatban nem találtam." --->>
---------------------------------------------------------------------------
Stimmel, az elozo oldalakon en sem talaltam semmit sem az adozasrol. Azutan csak "ugy" kivancsisagbol bebillentyuztem azt szot a GOOGLE-ba, hogy "tax", es csak ugy "dolt" az informacio tartomanyokra lebontva.

Alljon itt par pelda:

British Columbia:
-------------------------
5.06% on the first $35,859 of taxable income, +
7.7% on the next $35,860, +
10.5% on the next $10,623, +
12.29% on the next $17,645, +
14.7% on the amount over $99,987

Nunavut:
------------
4% on the first $39,065 of taxable income, +
7% on the next $39,065, +
9% on the next $48,891, +
11.5% on the amount over $127,021

Feltetelezem, hogy Kanada Ado-hivatalat mar elozoleg, nelkulem is megtalalta, csak
biztos-ami-biztos ide masolom: http://www.cra-arc.gc.ca/menu-eng.html

Szivelyes udvozlettel: Linda
Szabolcs, 2010-06-07 10:21:33
Kedves Linda!

Az alábbi oldalakon próbáltam tájékozódni az ügyben igaz itt csak nagyon felületes dolgokat találtam.

http://klivia1428.blogspot.com/
http://hellokanada.blogspot.com/2009/03/bevandorlas-kanadaba-4-az-uzleti.html
http://mypage.direct.ca/m/mferencz/uzleti.htm
http://www.immigration.ca/french/permres-faq-hungarian.asp
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp

De olyan oldalt ahol például az adózási rendszer illetve pontosabb kritériumok szerepelnének a fentiekkel kapcsolatban nem találtam.
Várom további megtisztelő válaszát.
Üdvözlettel: Szabolcs
Linda, 2010-06-03 20:17:19
Kedves Szabolcs,

- "tanulmányozta" mar a kanadai Kormány hivatalos internet-oldalát? -->> Igen tanulmányoztam.
-----------------------------------------------------------------------------------------

Mielott "belemelegedunk" a reszletekbe, kerem kuldje el nekem azokat az "oldalakat", (csak a cimeket) ahol tajekozodott, hogy megtudjam, meddig jutott".es azonos "alaprol" induljunk.

Udvozlettel: Linda
Szabolcs, 2010-06-03 09:00:09
Kedves Linda!

Elsősorban engedje meg, hogy ezúton megköszönjem gyors és megtisztelő válaszát. A feltett kérdéseire az alábbi válaszokat tudom adni.

- angol vagy francia nyelvtudásának szintje?
Angol nyelvtudásom én társalgási szintűnek értékelem.

- vizsgálni fogjak az eddigi "üzlet-menetet", felkészült erre?
Igen azt gondolom, hogy fel.

- "tanulmányozta" mar a kanadai Kormány hivatalos internet-oldalát?
Igen tanulmányoztam.

Tanulmányoztam a kanadai Kormány hivatalos oldalát illetve próbáltam tájékozódni ebben a témakörben igaz annyira konkrét információkat mint Öntől még nem kaptam. Egyúttal engedje meg, hogy én is feltegyek pár újabb kérdést.

1. Amennyiben cégalapításról beszélünk úgy azt el tudom indítani Magyarországról is vagy már az első lépés esetén személyesen Kanadában kell ez elkezdeni? Hogyan látja van e értelme ezzel kapcsolatban ügyvédi irodát megbízni? A cégalapításra vonatkozó pontos szabályokat nem sikerült még megtalálnom.

2. Említette, hogy vizsgálni fogják a vállalkozásomat. Van e információja arról, hogy mi az amit vizsgálnak illetve milyen dokumentumokra lesz szükség vagy esetleg hol tudnék ennek pontosan utána nézni.

3. Van e arra vonatkozóan információja, hogy körülbelül a cégalapítás költsége mennyi lehet?

4. Hol tudnék tájékozódni a kanadai adórendszerről cégek tekintetében illetve a rájuk vonatkozó szabályokról.

Várom további megtisztelő válaszát egyúttal engedje meg, hogy megadjam e-mail címemet amennyiben nem veszi tolakodásnak mert úgy gondolom ott egyszerűbb lehetne a további kapcsolattartás mint itt a fórumon.
avitext@t-online.hu
Linda, 2010-06-03 03:35:30
Kedves Szabolcs,

"Ha saját vállalkozásom lenne akkor is vonatkoznak a bevándorlási szabályok gondolok itt a max. 6 hónap kint tartózkodásra? " -->> a 6 honap tartozkodasi lehetoseg (ha megadjak a belepesnel) a latogato (turista) szemelyekre vonatkozik es mi most nem errol beszelunk.

" Amennyiben kanadai állampolgárokat foglalkoztatok mennyiben segíti a vállalkozás működését? " -->> nagyon is !!!

Kerdeseim:
- angol vagy francia nyelvtudasanak szintje?
- vizsgalni fogjak az eddigi "uzlet-menetet", felkeszult erre?
- "tanulmanyozta" mar a kanadai Kormany hivatalos internet-oldalat?

Szivelyes udvozlettel: Linda
Szabolcs, 2010-06-02 11:26:57
Kedves Linda!

Úgy látom, hogy Ön teljes odaadással és jó szándékkal segít válaszaival az itt feltett kérdésekre honfitársainknak bevándorlási ügyeken.Én egy kicsit más megközelítésből szeretném kérni a tanácsit. Jelenleg Magyarországon élek és egy saját vállalkozást vetetek nem mondom, hogy rosszul menne viszont ha a jövőbe tekintek akkor azt látom, hogy rosszabbul megy mint tavaly és azt látom, hogy ez a tendencia csak folytatódik. Én már jártak Kanadában turista ként és természetesen időben vissza is tértem nem megszegve semmilyen szabályt, viszont az ország és az ottani körülmények nagyon tetszettek. Körülnéztem már itt európán belül is több országban, hogy vállalkozásomat esetleg máshol folytathassam ahol kicsit vállalkozó barátabb rendszerrel találkozhatnék sajnos európára és az euró zónára jellemzően ez nem az igazi. Így most megfordult a fejemben, hogy európán kívül próbálkoznék tehát ha abban tudna információkkal szolgálni, hogy ha vállalkozást szeretnék indítani Kanadában milyen lehetőségeim és legfőbb képen milyen szabályok szerint tehetném meg azt. Ha saját vállalkozással rendelkezem mekkora tőkét kell bevinnem az országba? Ha saját vállalkozásom lenne akkor is vonatkoznak a bevándorlási szabályok gondolok itt a max. 6 hónap kint tartózkodásra? Amennyiben kanadai állampolgárokat foglalkoztatok mennyiben segíti a vállalkozás működését?
Előre is megköszönve esetleges megtisztelő válaszát üdvözlettel
Linda, 2010-05-26 21:45:17
Udvozlom kedves "xunkika"

Tisztazzunk valami fontos "kifejezest", ez pedig LETELEPEDÉS.

A ket vilaghaboru kozott ez letezett, amikor tiz-, es tizezrek vagy tan' tobben azzal a cellal jottek Kanadaba, hogy itt uj eletet kezdjenek, pl. foldet vasaroljanak, vagy gyarban dolgozznak, stb...ezt a kanadai hataron kellett bejelenteni. Vagy 60-70 eve ez MEGSZÜNT !!! Mar nem lehet "letelepedni" csak bavandorolni. Az egyik fontos kulonbseg, hogy a bevandorlast Kanadan kivulrol KELL kezdemenyezni es befejezni, majd a bevandorlo vizummal lehet belepni Kanadaba, amikor is egy rovid irka-firka utan AZONNAL szinte teljes jogu kanadai lakos lesz.

Ezt a kifejezest kedves honfitarsaink hoztak vissza a "tudatba", ami Naluk azt jeleni, hogy ...elindulok mint turista, es megerkezek mint menekult...Nos miattunk van az, hogy mara a magyar utlevel egy valodi voros poszto a kanadai hataron....lehet Nekik megkoszonni, hogy miattuk veszitettuk el a mi baratsagos Kanadankat...!!!

...es most lassuk az ujabb levelet, reszletesen:

"..a növérem küld egy meghivott" -->> gondolom, itt "meghívót" akart irni eredetileg. Kanadaba mint latogato (turista) nem kell semmifele vizum, meghivo vagy egyebb okmany, hat honapig tartozkodhat. Az "officer" donti el a belepeskor, hogy beengedi vagy visszaforditja.

"...és egy befogadó nyilatkozatott édesanyámal kapcsolatosan..." -->> soha nem hallottam ezelott errol a "befogado nyilatkozatrol", az interneten sem talaltam errol semmit. ...szova nem tudom mi ez...?

"..akkor gyakorlatilag ö kint maradhatna" --> ha belepett mint "latogato" vagy "turista" ezt a STATUSZT nem valtoztathatja meg itt. Hat honap mulva el kell hagynia Kanadat vagy illegalissa valik.

"..édesanyám sajnos nagyon beteg" -->> gondolom, elsosorban orvosra, gyogyszerre, kezelesre, apolasra van szuksege.

"..és a növérem ezért szeretné maga mellett tudni az anyut." -->> kinek az "erdekeben" irta a levelet? Az a fontos amit az On novere szeretne, vagy az a fontos, hogy az Edesanyjuk megkapjon mindent amire szuksege van?
Kanadaban NEM ingyenes az orvosi ellatas, vannak tartomanyok ahol evi dijat kell fizetni, hogy legyen valami-fele biztositas.
Szoval, ha az Edesanyjuk idejon mondjuk mint "latogato", lennie KELL egy, az On novere altal helyben kotott biztositasnak (nem ingyen van !!!), ami lejar a 6-ik honap vegen, mert illegalis nem kaphatja meg meg ezt sem. Ha pedig -ne adj' Isten- tortenne valami, ami kezelest igenyel, az On novere se' perc alatt tonkremenne anyagilag.

Roviden, legalisoknak mindent, illegalisoknak semmit, ez az elv.

"..Azt,hogy a kisfiam a barátom és én kimenyünk errröl már letettünk." -->> nem ismerem a korulmenyeket, igy megitelni sem tudom azt, hogy mennyire lenne ez remenytelen? Van itt valami, amit tudnia kell, felteve, ha bevandorlasrol beszelunk: ha a jelentkezo csaladjabol EGY szemely megfelel, akkor MINDENKI megfelel es JOHET...!!!


"..Ámbár akik kimentek az elmult idök során azt mongyák buta vagyok" -->> itt egy pelda arra, hogy ...gyere csak, MI mindent elintezunk, lesz munka es jo fizetes...:

http://www.origo.hu/itthon/20100401-riport-paparol-a-kanadaba-kivandorolt-csalad-es-a-csicskasok-nyomai.html

Tobbsegenek folyamatban az el-, es ki-utasitasa...!!!


"..de itt van az a nagy "DE" tényleg mivan akkor ha vissza forditják az embert" -->> elvesztett, idot, remenyt, penzt es KANADA-t..!!! Itt egy pelda erre:

"Rabositott" levele 2010-05-12, 04:27 AM

http://canadahun.com/forum/showthread.php?t=3612&page=909


A Kanadaba valo belepes feltelei MAGYAR-ul:

http://www.canadainternational.gc.ca/hungary-hongrie/visas/index.aspx?lang=hun


"...Erre tök feleslegesen közel 600.000ft-ot repülő jegyre kiadni." --> Teljes az egyetertes kozottunk !!!

Szivelyes udvozlettel: Linda
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada