Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Letelepedés Kanadában

» Új hozzászólás írása

Linda, 2010-03-09 03:31:03
Udv Mindenkinek,
Kanada ( IGEN...NAGY Kezdobetuvel...mert megerdemli...) befogado orszag igen "fejlett" burokraciaval, ami azonban mukodik. Akinek mar van itt valakije, mint pl. feleseg, anyos, stb a legegyszerubb, hogy minden valamire valo helysegben van kormanyhivatal ahol mukodik "bevandorlasi biro". A otthonrol kezdemenyezett, helyi telefonhivas idokorlatozas nelkul dijmentes, szoval egy par perces hivassal az adott helyzetre vonatkozo szabalyokat meg lehet tudni.
Masik lehetoseg a kanadai bevandorlas hivatalos oldala: http://www.cic.gc.ca/english/index.asp
Linda
felho, 2010-02-25 21:12:50
Sziasztok én csak anyit szeretnék kérdezni hogy menyi eséjem van le telepedni kanadába ha anyosom már ott él vagy menyi vel könyiti a dolgot esetleg.KÖSZÖNÖM
muranyi29, 2010-02-23 22:11:41
sziasztok!
Egy kerdesem lenne, itt nosultem kanadaban (a felesegem kanadai allampolgar) csak becsben tudom intezni a letelepedest vagy kanadaban is.
koszonom.
muranyi29@freemail.hu
Linda, 2010-01-26 21:52:55
Kedves "Picike"
Az elso "lepes",
legyen eleg taszito-ero az indulashoz es legyen eleg vonzo-ero ahhoz, hogy HOVA?
A masodik: meghozni a DONTES-t !!!...MENNI !!!

...nos, kezdje ITT..!
...ha vegzett, irjon, megyunk tovabb...
Udv: Linda

PS: kerem, ne feledje, "szivet csereljen, aki hazat cserel"...mert ez IGAZ!!!
Picike, 2010-01-26 09:49:04
Kedves Linda

kerhetem az On segitseget,letelepedes celjabol, nem tudom hol kell kezdeni
minden infonak orulnek
Kellemes napot ,es elore koszonom
Picike
, 2010-01-26 02:24:30
Udv!
Ismet "vonalban" vagyok, varom a kerdeseit kedves "Judy"
Linda
Picike, 2010-01-23 15:02:01
Jo napot mindenkinek

Segitseget szeretnek kerni,...30 eves vagyok orvostanhallgato, van meg 2 ev az egyetembol es utanna szeretnek kijutni Kanadaba , letelepedes celjabol , a ferjemmel.
Apoloi szakdiplomaval rendelkezem , a mentoszolgalatnal dolgoztam.
A kerdesem az lenne , mi az elso lepes ,hol kell kezdeni a papirok beszerzeset?
szeretnem idoben elkezdeni,
Minden valaszt,otletet szivesen fogadok
Koszonettel Monika
ladym.79@freemail.hu
Judy, 2010-01-18 22:02:46
Kedves Linda,
Örülök, hogy megtaláltam az írását, amit korábban írt Pistinek!
A Skilled Worker vízum kategóriával kapcslatban lenne kérdésem.
Ha még olvassa fórumot, szívesen "beszélgetnék" erről és még további kérdésekről Önnel.
Várom válaszát.
Üdv,
Judy
pisti, 2009-12-23 14:48:34
Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!
Linda, 2009-12-02 23:06:29
Kedves Janos,
Varom kerdeseit, de tudnia kell, nem vagyok minden nap szamitogep kozeleben.
Udvozlettel: Linda
János, 2009-12-02 19:00:50
Tisztelt Linda!

Így abszolut ismeretlenül tisztelettel megköszönöm azokat az információkat, amiket Pistinek írt.
Itt nálunk Miskolcon nagyon nehéz ráébredni, hogy van a világon olyan hely, ahol nem az ablakon át lehet kenőpénzért bejutni oda, ahová az ajtón egyenesen kellene. Kérdezem, lát e lehetőséget arra, ha konkrét kérdésem van, Kanadát ismerve az eddig megtapasztalt korrekt választ adna.
Tisztelettel János
János, 2009-12-02 18:59:32
Tisztelt Linda!

Így abszolut ismeretlenül tisztelettel megköszönöm azokat az információkat, amiket Pistinek írt.
Itt nálunk Miskolcon nagyon nehéz ráébredni, hogy van a világon olyan hely, ahol nem az ablakon át lehet kenőpénzért bejutni oda, ahová az ajtón egyenesen kellene. Kérdezem, lát e lehetőséget arra, ha konkrét kérdésem van, Kanadát ismerve az eddig megtapasztalt korrekt választ adna.
Tisztelettel János
Linda, 2009-12-01 05:44:52
Kedves Pisti,

- ...hogy mire gondolt, az nem "hallatszott" ki a levelebol. Hagytam magam "vezetni" az elozo levele altal.

- A "segiteni"-szo itt sem jelent semmit, de ezt mar irtam. Ha azt gondolja, hogy csak ugratom ezzel, nos, akkor nagyon teved! Oszinte vagyok, ennyi az egesz.

- ..."Úgy szeretnék kimenni, hogy már legyen munkám"...errol IS irtam, de ugy latom az azonos anyanyelv ellenere sem ertettuk meg egymast. LEGALIS munkat kapni, LEGALIS tartozkodassal lehet Kanadaban !!!!!

- Illetve...- Van mod CSAK munkat vallalni Kanadaban letelepedes nelkul, de ehhez is MAS hozzaallas szukseges mint az EU-ban es NEM az itt elo honfitarsaink fognak ebben "segiteni", hanem kovesse kerem a mar elkuldott "start-pont" leirasat!

Tudom en azt, ha egy nemzet arra nevelodott, hogy mindent az "ablakon bemaszva" tud elintezni, nem konnyu elhinni, hogy itt a "nyitott ajton" kellene "bejonni" mert EZ AZ ORSZAG IGY MUKODIK !!!

- Kanada NEM tagja az EU-nak!!! Masok a szabalyok, tehat MAS taktikat kellene kovetni a kivant siker elerese erdekeben.

Mind ezekrol az On altal figyelmen kivul hagyott "kezdo-ponton" reszletes leirasok talalhatok. Beleertve a szukseges urlapokat is.

Ugy gondolom, hogy kicsit mar korben jarok, igy most befejezem a levelezesunket.

Udvozlettel: Linda
pisti, 2009-11-30 22:07:56
Kedves Linda!

Hát egy kis segítségre gondoltam, nem jó tanácsra. Úgy szeretnék kimenni, hogy már legyen munkám, mert az a legfontosabb, nem kalandra vágyok, kimegyek és lesz valami az nem jó nekem. De azért köszi, majd keresgélek, csak találok valamit.

Üdv: Pisti
Linda, 2009-11-29 00:52:51
Kedves Pisti,

A mostani valaszomban az On levelet "kovetem", hogy legyen valami "vezerfonal".

A csaladdal egyutt valo "kitelepules" nagyobb felelosseget jelent, mint egyedul. Kerem ezt ne felejtse el! Azt teheti, hogy gondosan, korultekintoen jar el mindenben, semmit sem a veletlenre bizva.

Mostantol, kerem, hasznaljuk a "bevandorlas"-kifejezest a "kitelepules" helyett, mert ITT ERROL van szo!

"Sajnos már nem vagyunk fiatalok, de még tudunk dolgozni, és szeretnénk is." - Nos, legalabb 10 ev munkaviszony kell az alap-nyugdij megkapasahoz. A ket allam kozott van nyugdij-egyezmeny, vagyis a ket resz-nyugdij osszeadodik ha eljon az ido.

"A nyelvet tanuljuk, mire kijutunk, addigra menni fog az is" - Szinte minden ezen all vagy bukik...minel elobb, minel jobb szinten megtanulni....!!!!

"A szakmai listát elnézve én találnék munkát" - ez egy igazan jo hir, de Magyarorszagrol most ennel tobbet tenni nem lehet.

"Ebben segíthetnél, mert szívesen dolgoznék bányában." - ma mar (nem csak Eszak Amerikaban) ez a szo, hogy "SEGITENI" nem jelent semmit, tessek kedves "rahangolodni" az onallo eletre, ez mukodik !!!

"Ha megírnád, hogy Albertában mely városokban üzemel bánya?" - nem irom meg, a levelezesunk legyen egy joindulatu biztatas, de a GOGGLE.CA bebillentyuzeset es ott a keresgelest sajat "hataskorben" kellene megoldani.

"....azt megköszönném" - nem szukseges, ez sem szokasos "errefele"...

"Esetleg nehéz-gépkezelői állás is érdekelne, abból is levizsgáztam" - Az "ottani" vizsga ITT semmit sem er, bizonyosan ujra kell vizsgazni, a gyakorlat pedig szinte azonnal kiderul, es annak szinte mindig sikere van. Pontositok, az epikezes, utepiteseknel hasznalt gepekrol van szo, a banyaszathoz nem ertek.

"Előre is köszönöm a segítséget." - A "segitsegrol" bar beszeltunk, tessek kedves ezt komolyan venni, nem bantolag hasznalom, de ez az uj "Vilag"....ott is, itt is.....

Mas, ami a levelben nem szerepelt:
- Otthonrol remenytelen sikeresen munkat szerezni, eleg csak tajekozodni
- A "kezdo-pontra" allas - ideje volna "megtalalni a "kezdopontot", valahogy IGY:
google. ca es beirni azt, hogy "immigration to canada", idozojelek nelkul
...es lassatok csodat emberek, ahogy az Indul a Bakterhazban-mondtak, imhol a talalat:
http://www.cic.gc.ca/english/index.asp
...nos, tessek kedves elindulni.......mert ITT a kezdopont...!!!!
Nem bizzon meg se' ceget, se' ugyvedet az ugyeinek az intezesevel...!!!!

Udvozlettel: Linda
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada