Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Letelepedés Kanadában

» Új hozzászólás írása

dobahn, 2014-08-27 11:33:35
Kedves Csöpi,
 
Ez így nem teljesen tiszta megfogalmazás. A munkavállalási vízum intézésében jelentős szerepe van a leendő munkáltatódnak, nélküle nem tudsz munkavízumot kérni. Magyarul: munkavállalási vízumot csak már meglévő munkaajánlattal lehet kérni, és ezt a munkáltatók is tudják. Az más kérdés, hogy külföldit egyre kevésbé fognak felvenni, mert a procedúra drága és időigényes - nem biztos, hogy megéri nekik. 
 
Üdv,
dobahn 
, 2014-08-26 07:49:16
Udvozlok mindenkit. Egy olyan ugyben szeretnek segitseget kerni ami szamomra nem mindennapi. Kezdem a legelejen. Lett egy kapcsolatom egy lannyal, akinek az edesapja vancouverbe deportalt. Ez az apuka 1 evvel azutan hogy mi osszekerultunk, jelentkezett hogy itt vqgyok elek, es megnosultem. Par het mulva azt mondta a bartnomnek legyen o is kanadai allampolgar, segitik ebben. Erre mindketten igent mondtunk, es ketten ki is mentunk. Azonban nem lehetett veluk egyutt elni, igy 2 honap utan hazatertunk. Viszont igazan tetszett az ami ott volt igy nem tettunk le errol az egeszrol. A baratnom azota a felesegem, es o jelenleg olyan statuszban van higy szabadon vallalhat munkat, nyitott mar bankszamlat es o mar ott van. En viszont mennek utana, de nem tudom azt hogy jogilag milyen lehetosegeink vannak. Milyen felteteleknek kell ahhoz teljesulni, hogy ne kelljen nekunk kulon elnunk ez miatt. Elore is koszonom, nagy tisztelettel: Janos
Quemby, 2014-08-26 06:19:19
Udvozlok mindenkit. Egy olyan ugyben szeretnek segitseget kerni ami szamomra nem mindennapi. Kezdem a legelejen. Lett egy kapcsolatom egy lannyal, akinek az edesapja vancouverbe deportalt. Ez az apuka 1 evvel azutan hogy mi osszekerultunk, jelentkezett hogy itt vqgyok elek, es megnosultem. Par het mulva azt mondta a bartnomnek legyen o is kanadai allampolgar, segitik ebben. Erre mindketten igent mondtunk, es ketten ki is mentunk. Azonban nem lehetett veluk egyutt elni, igy 2 honap utan hazatertunk. Viszont igazan tetszett az ami ott volt igy nem tettunk le errol az egeszrol. A baratnom azota a felesegem, es o jelenleg olyan statuszban van higy szabadon vallalhat munkat, nyitott mar bankszamlat es o mar ott van. En viszont mennek utana, de nem tudom azt hogy jogilag milyen lehetosegeink vannak. Milyen felteteleknek kell ahhoz teljesulni, hogy ne kelljen nekunk kulon elnunk ez miatt. Elore is koszonom, nagy tisztelettel: Janos
Csöpi, 2014-08-24 14:59:43
Kedves Kanada!
Hosszú hónapok óta próbálok interneten keresztül munkát szerezni Kanadában,de egy olyan ördögi körben vagyok,amit nem tudom hogy győzhetnék le.Munkát csak úgy kapok,ha van munkavízumom,vízumot csak úgy kapok,ha van munkám. Tudnál bármi tanácsot adni a megoldást illetően?
Tisztelettel:
                  Csöpi 
adrienn, 2014-08-13 04:41:13
Ilduska !!!  Figyelj tudok segiteni . 
Én is kint voltam 10 honapig kanadába a családomal ! 
Ha valaki azt hiszi , hogy a cigányság azért megyen ki oda mert kolbászbol fonják a keritést az téved!
Ez biztos , hogy meg bántam , hogy vissza mondtam a menekült státuszt .
Akkor kezdem ,1180$ bol egy négy tagu család , a hol az albérlet 750$ hozá jön még az iskolai busz jegy egy honap 50$ és az iskolai ebédlö a hol még kaját  nem kap a gyerek csak azért kell fizetni mert nézik amit otthorol el vissz kaját , de az se mindegy mit !! Azért fizetem 40$ !!! Akkor lehet számolni . Mire kézhez kaptam a segélyt amiröl annyira beszél magyar nép , hogy azért megyünk oda mi cigányok a segély miat !  Maradt a kezembe  30$ 80$  200$  és jött megint az új honap amit kölcsön kéregetem kajára a családomtol !!  Ruházatra meg nem is tellet , ha alkalom volt , hogy az öcsém szólt a férjemnek , hogy segitsen szobákat festeni , mert ház mester ahol laktunk akkor tudtunk használt ruhát venni a gyerekeknek , de volt olyan is , hogy négyen hortunk egy zoknit !!!   Hat honapig igy ment ,, családi élet nem volt nálunk , a lányom depresszios lett , én a férjemel nem éltünk házas élettet ! A házban meg szünt az élet ! Nem volt egy nevetés egy öröm egy közös vacsora . A gyerekek csak a vitta veszekedés ezt látták . Amit lányom szenvedet meg !!  Azt el kell mondanom , hogy mi egy békés nyugot szeretett család voltunk mig ki nem menntünk kanadáb. Csak az tudj aki kint élt vagy él , hogy igen kemény az eleje vagy össze tart vagy szét választ !!  De meg kaptunk a munka vállalási engedélyt , el költöztünk egy olcsóbb albérletbe , kezdet helyre jönni az életünk, A gyerekek jo zártak az iskolába a fiam 97% a lányom 84% . De sajnos elötte vissza mondtam a státzszt , és haza kellet jönni !  
Ezt azért írtam le ,hogy tévednek  azzok az emberek aki azt hiszik , csak a megélhetöség miat megyünk ki kanadába .. sok dolgot fel tudnák sorolni , hogy tényleg utálnak minket magyaroszágon , és nem szeretném , hogy a gyerekeimet ilyen faji gyülöletbe neveljem föl !!  És sajnálom , hogy ezt kell irnom!! 
 

 

Ilduska  , tudom , hogy tudunk vissza menni voltam bécsben is , van kit ismerös aki mindenbe segít !  itt az e-mail cimem irj . adriennattila37@gmail.com vagy hercegem21@freemail.hu

 

 

 

  
 
 
 
 
 

Canada, 2014-08-12 23:28:52
Kedves Borbesz,
 
 
Az alabbi linken kaphattok reszletesebb informaciot a csaladegyesites felteteleirol:
 
 
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/sponsor/
 
A Ti esetetekben is ezt a folyamatot kell vegigcsinalni, a parod, mint kanadai allampolgar tud szponzoralni Teged es a kozos gyermeketeket. Fontos tudni hogy sem Te, sem a gyermek nem kap automatikusan kanadai allampolgarsagot, elobb a szponzoracio reven PR statuszt kell szereznetek, majd pedig kesobb jelentkezhettek az allampolgarsagert amikor mar teljesitettetek az ehhez szukseges felteteleket.
 
A szponzoraciot Kanadan kivulrol is el lehet inditani. Ehhez a link:
 
http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/fc.asp 
 
Tovabbi hasznos es up to date infokat kaphattok errol az oldalrol (az oldalt egy magyar szarmazasu uriember mukodteti):
 
http://kurucz.ca/expatrepat/faq.php#Q1
 
Sok sikert,
 
Canada 
 

Borbesz, 2014-08-11 13:18:18
Tiszteletem kedves Kanada !

Olyan kérdéssel fordulok önhöz hogy a feleségem kanadai magyar kettős állampolgár de viszont itt él Magyarországon velem és a közös gyerekünk el. Szeretnénk letelepedni Kanadában és meg szeretnénk tudni hogy mik a feltételek az én részemről.

Válaszát előre is köszönöm!
Canada, 2014-08-10 22:04:31
Kedves Tibor,
"Csaladalapitas" okan nincs lehetoseg szonzoralasra, csak "csaladegyesites" okan. Augusztus 1-tol mar csak 19 eves kor alatti gyermeket lehet szponzoralni (korabban ez 22 volt), bar azt nem tudom a parod hany eves.
Tudtommal a szulonek kell elinditania a folyamatot es bizonyitania kell hogy anyagilag tudja tamogatni, eltartani a szponzoralni kivant gyermeket. 
Ezen az oldalon olvashatsz a family sponsorship felteteleirol:
 

 

www.cic.gc.ca/english/immigrate/sponsor/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                  Sok sikert,

 

 

Canada

 

 

 

 

 

 

 

  
 
 
 

Tibor, 2014-08-10 15:50:14
Sziasztok!
 
Érdeklödni szeretnék,hogyha a párom édesapja legálisan él Kanadában kb 30 éve,akkor a párom tud e családalapitás okán,ürügyén kanadai letelepedéshez folyamodni?
Sajnos a helyzetet bonyolitja,hogy egylöre nem tudjuk a papával felvenni a kapcsolatot.. 
Illetve számit valamit a kanadában élő személy vagyoni helyzete a családegyesitéshez?
Válaszaitokat elöre is köszönöm!
Tibor 
ertetlenke, 2014-08-07 03:58:55
Kedves Canada!
 Nagyon koszonom a tanacsokat, a kozeljovoben mindenkeppen utba ejtunk egy altalad javasolt irodat!!
 A hat honapos legalis tartozkodasom mar valoban lejart, ezt helyesen irtad, s most betegbiztositas nelkul vagyok itt, de igazabol ez a resze aggaszt a legkevesbe a dolognak...
 Dolgozni nem tudok jarni, mivel nincsenek papirjaim, s en a magam reszerol ezert is szeretnem mar beinditani a szponzoralasi procedurat. Remelem, nem lepnek fel azon bonyodalmak, amiket Te is elorevetitettel a tultartozkidas miatt... de biztosat csak akkor tudunk majd, ha sor kerul egy beszelgetesre a hozzaerto szemelyekkel. Tapasztalatomat meg fogom majd osztani, hatha ezaltal en is segitek valakinek. Valaszodat meg egyszer koszonom! 
 Tovabbi minden jot kivanok :
 ErtetLenke
Móni, 2014-08-05 19:57:05
Kedves Canada,
túl sok a személyes információ és nem szeretném, hogy mások illetlen hozzászólásokat tegyenek ( sajnos többel is találkoztam itt ). Köszönöm őszinte válaszod és köszönöm mások nevében is, hogy kitartóan válaszolsz sokaknak.
Üdvözlettel,
Mónika 
Canada, 2014-08-05 19:45:45
Kedves Moni,
 
En igazabol csak "hobbi" szinten uzom a segitsegnyujtast itt, ezen a forumon, ezert nem adok meg privat elerhetoseget senkinek. Ezen a forumon nevtelenul lehet kerdezni, igy talan Neked is tudnek segiteni. Ha ebben a formaban ez a szamodra nem mukodik, azt nagyon sajnalom, de en tovabbra sem tudok adni privat elerhetoseget.
Udvozlettel,
Canada 
Móni, 2014-08-05 19:04:08
Kedves Canada,
a kérdéseim nem igazán publikusak és eléggé összetettek.
Szeretném megkérdezni tőled, hogy más elérhetőségen írhatnék-e Neked?
Üdvözlettel,
Mónika 
Canada, 2014-08-05 18:42:20
Kedves ErtetLenke,
Javaslom hogy menjetek be egy Service Canada irodaba, ahol gyorsan es ingyen megkaphatjatok a szukseges hiteles informaciokat. (Illetve az is eleg ha felhivja oket a parod.). 
Tudomasom szerint visitor statusszal maximum 6 honapig tartozkodhat az ember Kanadaban, vagyis Te fel eve gyakorlatilag illegalisan vagy az orszagban. Ilyen hatterrel viszont ketlem hogy barmilyen szponzoracios kerelmet el lehet inditani, mert ha kiderul hogy illegalisan vagy az orszagban, eloszor is el kell hagynod Kanadat. Utana mar elindithatjatok a kerelmet. Ezek szerint nem dolgozol? Mi van ha beteg vagy, milyen biztositasod van? Ezeket persze csak kivancsisagbol kerdezem mert el sem tudom kepzelni hogy hogy lehet igy hosszu tavon boldogulni. En biztos aggodnek hogy mikor bukok le.
 

 

Sok sikert,

 

 

 

Canada

  
 
 
 

ertetlenke, 2014-08-05 18:00:02
Kedves Forumozok! 
 Az en kerdesem a szponzoralassal kapcsolatos lenne.
Egy evvel ezelott erkeztem Kanadaba visitor statusszal, azota itt elek a parommal, aki permanent resident.
Ugy tudjuk, lehetosege van engem szponzoralni, mivel mar tobb mint 12 honapja elunk egyutt, s ezt a lakasszerzodessel bizonyitani is tudjuk.
Milyen lepeseket kell tennunk annak erdekeben, hogy megkezdhessuk a procedurat, illetve helyes-e egyaltalan ez az ertesulesunk, hogy 12 honap egyutteles utan o szponzoralhat engem?
 
Koszonom a valaszaitokat! Tovabbi szep napot kivanok:
 
ErtetLenke
 
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada